Reklama

Śmigłowiec LPR, straż pożarna i karetka na pomoc do Góreczek Wielkich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: mł. asp. Rafał Spychalski, KP PSP Rawicz

Śmigłowiec LPR, straż pożarna i karetka na pomoc do Góreczek Wielkich - Zdjęcie główne

foto mł. asp. Rafał Spychalski, KP PSP Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad dwie godziny trwały działania służb ratunkowych w Góreczkach Wielkich. Strażacy, a później także załoga karetki i śmigłowca LPR ruszyły na pomoc choremu. 78-latek został przetransportowany do jednego ze szpitali we Wrocławiu.

Dyżurny rawickiej komendy otrzymał zgłoszenie w czwartek (8 września) o godz. 8.11. Wynikało z niego, że nie ma dostępnej w pobliżu załogi karetki, a niezbędne jest udzielenie pomocy 78-latkowi.

Natychmiast pod wskazany adres udały się zastępy z rawickiej komendy oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych w Chojnie i Pakosławiu - informuje bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Do momentu dotarcia medyków, strażacy udzielali pomocy seniorowi. Następnie przekazali 78-latka pod opiekę załogi karetki, a następnie zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Z uwagi, że w działaniach brał udział także śmigłowiec LPR, zadaniem strażaków było również wyznaczenie lądowiska, zabezpieczenie operacji lądowania i startu maszyny oraz wparcie medyków w przetransportowaniu do niej chorego mężczyzny - podsumowuje bryg. Krzysztof Skrzypczak. 

78-latek trafił do jednego z wrocławskich szpitali. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE