Reklama

Inwestycja w Szkaradowie i Ostojach odebrana, ale z uwagami.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tuż przed świętami Wielkanocnymi nastąpił odbiór inwestycji kanalizacyjnej w Szkaradowie i Ostojach. Nie obyło się bez uwag.

Inwestycja kanalizacyjna w Szkaradowie i Ostojach trwała od początku 2020 roku. Rozpoczęła się od prac w Ostojach. Termin jej zakończenia przekładany był kilkukrotnie. Ostatni wyznaczony został na 15 marca 2022r..

Pierwszy odbiór inwestycji w Szkaradowie i Ostojach - zgłoszono poprawki

15 marca, jak przekazał Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina, wykonawca - firma Eko-Kan-Gaz z Ostrowa Wielkopolskiego zgłosiła zakończenie prac. Podczas odbioru inwestycji gmina, Powiatowy Zarząd Dróg w Rawiczu, Wodociągi Gminne w Jutrosinie oraz inspektor nadzoru budowlanego zgłosili szereg uwag. Wykonawca został zobowiązany do wykonania poprawek. Następnie odbyły się ponowne oględziny i odbiory.

Drugi odbiór inwestycji w Szkaradowie i Ostojach - nie obyło się bez uwag

Jak przekazał Marek Glura, 15 kwietnia nastąpił drugi odbiór kanalizacji sanitarnej w Szkaradowie i Ostojach. Prace zostały odebrane, ale z uwagami.

Są jeszcze pewne uwagi, które nie wpływają na funkcjonowanie kanalizacji - przekazuje wiceburmistrz.

Wyjaśnia, że są to kwestie około inwestycyjne, m.in. uszkodzona brama czy nieposprzątany plac. Marek Glura podkreśla, że firma wykonująca inwestycję jest zobowiązana do naprawienia zgłoszonych niedociągnięć. Termin na naprawy, według Marka Glury, jest umowny, ale firma zadeklarowała, że zakończy wszystko w ciągu miesiąca.

Inwestycja w Szkaradowie i Ostojach - pozyskano miliony 

Firma Eko-Kan-Gaz z Ostrowa Wlkp. złożyła w przetargu najkorzystniejszą ofertę - zadeklarowała się wykona prace za niespełna 9 mln zł. Warto nadmienić, że 5 mln zł to dotacja, jaką gmina pozyskała z Unii Europejskiej.

Do wybudowania było ponad 8 kilometrów rurociągu, 4 przepompownie oraz 299 przyłączy. Wstępnie prace miały być zrealizowane do końca maja 2021 roku. W kwietniu minionego roku burmistrz Jutrosina Romuald Krzyżosiak poinformował o przesunięciu terminu zakończenia inwestycji na sierpień. Powodem - jak wyjaśniał - były problemy z finansowaniem budowy kanalizacji przez gminę, przez co ograniczono tempo prowadzenia prac.

Następne przesunięcie nastąpiło na przełomie sierpnia i września 2021, wtedy nowy termin wyznaczono na 15 listopada, argumentując to problemami firmy z pracownikami oraz zwiększeniem zakresu wykonywanych prac. Termin ten również nie został dotrzymany. Ostatecznie, zakończenie prac zostało przedłużone do 15 marca 2022 roku. 

Inwestycja w Szkaradowie i Ostojach - gmina rozliczy mieszkańców z zadania

Już w styczniu wiceburmistrz Jutrosina przypominał, że w ciągu 12 miesięcy od zakończenia inwestycji właściciele posesji w Szkaradowie i Ostojach muszą przyłączyć dwoje nieruchomości do wybudowanej kanalizacji sanitarnej. Zapowiadał wtedy, że władze gminy będą tego bezwzględnie przestrzegać. Deklarował również, że po dopełnieniu formalności związanych z zakończeniem inwestycji oraz uzyskaniu pozwolenia na eksploatację sieci, zorganizowane zostaną spotkania informacyjne dla mieszkańców wsi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy