Reklama

Inwestycja za ponad 4 mln zł w gminie Jutrosin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Udostępnione przez R. Krzyżosiaka

Inwestycja za ponad 4 mln zł w gminie Jutrosin - Zdjęcie główne

foto Udostępnione przez R. Krzyżosiaka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek, 24 kwietnia, w jutrosińskim urzędzie została podpisana kolejna umowa na realizację inwestycji. Tym razem ponad 4 mln złotych zapewni modernizację ponad 5,5 km dróg w całej gminie Jutrosin.

Reklama

Jak poinformował burmistrz Jutrosina, Romuald Krzyżosiak, 25 kwietnia 2023 r. w jutrosińskim urzędzie została podpisana umowa z przedstawicielem firmy STRABAG, która wygrała przetarg na wykonanie inwestycji, dzięki której na terenie całej gminy zostanie zmodernizowanych ponad 5,5 km dróg.

- Przebudowa dróg dotyczyć będzie miejscowości: Śląskowo, Szkaradowo, Dubin, Domaradzice, Grąbkowo, Nowy Sielec, Płaczkowo i Jutrosin – ulice Garncarska, Podgórna, Działkowa, Kamieniarza, Polna i Sosnowa - przypomniał burmistrz.

Przypomnijmy, asfaltem wykończone będą drogi w: Płaczkowie, Domaradzicach, Jutrosinie (ul. Garncarska, Podgórna oraz Polna), dwa odcinki w Grąbkowie oraz jeden w Szkaradowie. Natomiast tłuczniem drogi w: Nowym Sielcu, jeden odcinek w Domaradzicach, Śląskowie, Dubinie, jeden odcinek w Szkaradowie oraz w Jutrosinie (ul. Działkowa, Sosnowa oraz Kamieniarza).

Wsparcie funduszy zewnętrznych

Kolejna drogowa inwestycją, którą zrealizuje gmina, jest możliwa dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu. Rząd, do inwestycji za ponad 4 mln 300 tys. zł, dołoży około 3 mln 900 tys. zł. Termin zakończenia prac przewidziano na 10 października tego roku.

Szczęście za drugim razem

Wykonawcę tej inwestycji udało się wyłonić dopiero przy drugim przetargu. Pierwszy przetarg zakończył się w połowie marca. Niestety, został anulowany, ze względu na zbyt drogą ofertę, która wpłynęła do urzędu. Drugi przetarg zakończył się 7 kwietnia 2023r. Tym razem, po zamianach dróg, udało się uzyskać cenę mieszczącą sie w budżecie. Firma Strabag Sp. z o. o. zaoferowała wykonanie prac za 4 mln 335 tys. zł.

Jakie inwestycje w gm. Jutrosin z funduszami zewnętrznymi?

Tegoroczne, największe inwestycje w gminie Jutrosin, będą prowadzone ze sporym rządowym wsparciem. Poza pieniędzmi na remont kolejnych dróg, gmina pozyskała 3.060.000 zł na modernizację infrastruktury edukacyjnej oraz 5.490.000 zł na rewitalizację rynku w Jutrosinie.

 

ZOBACZ TAKŻE: polecany artykuł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy