Reklama

Jest wykonawca ponad 5 km dróg w gminie Jutrosin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Jest wykonawca ponad 5 km dróg w gminie Jutrosin - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za drugim podejściem udało się wyłonić wykonawcę kolejnej drogowej inwestycji w gminie Jutrosin. Pierwszy przetarg unieważniono z powodów finansowych.

Reklama

Gmina Jutrosin raczej nie próżnuje sięgając po kolejne fundusze zewnętrzne na różnego rodzaju zadania. W tym roku, dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu, w gminie przybędzie kolejnych 5,5 km wyremontowanych dróg. Rząd, do inwestycji za około 4,5 mln, dołoży 3 mln 990 tys. zł. Znalezienie wykonawcy nie było najłatwiejsze. Przetarg przeprowadzono dwa razy. 

Pierwszy przetarg w gminie Jutrosin zakończony fiaskiem

Pierwszy przetarg zakończył się w połowie marca. Niestety, został anulowany, ponieważ gmina przewidziała na inwestycję 4 mln 580 tys. zł, a jedyna oferta, która wpłynęła do urzędu opiewała na kwotę niemal 7 mln 700 tys. zł. W myśl tego przetargu wyremontowanych miało zostać jedenaście odcinków dróg w całej gminie Jutrosin, w: Szymonkach, Szkaradowie, Piskorni, Domaradzicach, Grąbkowie, Bartoszewicach, Płaczkowie oraz cztery ulice w Jutrosinie (ul. Garncarska, ul. Podgórna, ul. 700-Lecia, ul. Polna). Część z nich miała być pokryta asfaltem, a część tłuczniem.

- W związku z tym musieliśmy pozamieniać część dróg na inne, zdecydowanie tańsze - tłumaczy sytuację Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina.  

Sukces za drugim razem

Drugi przetarg zakończył się 7 kwietnia 2023r. Ponownie swoją ofertę złożyła tylko jedna firma, co ciekawe, ta sama, która startowała za pierwszym razem. Tym razem, po zmianach dróg, udało się uzyskać cenę mieszczącą sie w budżecie. Firma Strabag Sp. z o.o. zaoferowała wykonanie prac za 4 mln 335 tys. zł. Jak wyjaśnił Marek Glura, teraz przeprowadzana jest standardowa procedura przed podpisaniem umowy i, jak zapewnia wiceburmistrz, inwestycja będzie realizowana.  

Nowe ulice w gminie Jutrosin

Jak wyjaśniał wcześniej wicewłodarz gminy, na potrzeby drugiego przetargu zmieniona została nieco lista dróg i ulic przeznaczonych do remontu. W drugim podejściu wskazano drogi, których nawierzchnie - podobnie jak za pierwszym podejściem - będą wykończone asfaltem albo tłuczniem.

- Asfaltem wykończymy drogi w: Płaczkowie, Domaradzicach, Jutrosinie (ul. Garncarską, Podgórną oraz Polną), dwa odcinki w Grąbkowie oraz jeden w Szkaradowie. Natomiast tłuczniem drogi w: Nowym Sielcu, jeden odcinek w Domaradzicach, Śląskowie, Dubinie, jeden odcinek w Szkaradowie oraz w Jutrosinie (ul. Działkowa, Sosnowa oraz Kamieniarza) - wylicza wiceburmistrz.

Termin zakończenia prac przewidziano na 10 października tego roku.

Jakie inwestycje w gm. Jutrosin z funduszami zewnętrznymi?

Tegoroczne, największe inwestycje w gminie Jutrosin, będą prowadzone ze sporym rządowym wsparciem. Poza pieniędzmi na remont kolejnych dróg, gmina pozyskała 3.060.000 zł na modernizację infrastruktury edukacyjnej oraz 5.490.000 zł na rewitalizację rynku w Jutrosinie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy