Reklama

Ja będą wyglądały matury i egzaminy ośmioklasistów?

Opublikowano: sob, 23 maj 2020 11:13
Autor:

Ja będą wyglądały matury i egzaminy ośmioklasistów? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Minister edukacji Dariusz Piontkowski przedstawił wytyczne, które mają obowiązywać w trakcie egzaminów maturalnych i ośmioklasistów. Podał też ostateczny harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.Tegoroczne matury rozpoczną się 8 czerwca. Sesja potrwa trzy tygodnie. Przeprowadzone zostaną tylko egzaminy pisemne, nie będzie ustnych.
 

- Wyniki tegorocznych matur mają być podane uczniom do 11 sierpnia. Poprawki do egzaminu maturalnego będą odbywały się we wrześniu. Wyniki będą na końcu września - poinformował minister Piontkowski.
 

Dla maturzystów, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w czerwcu, dodatkowy termin zaplanowano od 8 do 14 lipca. Natomiast sesję poprawkową dla maturzystów przewidziano od 8 września.
 

Uczniowie, którzy w tym roku mieli poprawiać ustne matury z lat poprzednich będą mogli skorzystać z amnestii maturalnej. Ponieważ egzaminu ustnego w związku z koronawirusem w tym roku nie będzie, to, jeżeli absolwenci w poprzednich latach zdali inne przedmioty na co najmniej 30% punktów, zostanie przyjęte, że zakończyli edukację.
 

- Nie muszą zdawać w tym roku egzaminu ustnego - stwierdził minister edukacji.
 

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie między 16 a 18 czerwca. Ci, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w tym terminie, napiszą go między 7 a 9 lipca. Z kolei egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca.
 

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wprowadzono również zmiany w harmonogramie rekrutacji do szkół średnich.
 

- Od 15 czerwca ósmoklasiści mogą składać wnioski do szkół średnich. Ten etap będzie trwał do 10 lipca. W tym czasie szkoły, które wymagają dodatkowych egzaminów, mogą przeprowadzić takie testy między 23 czerwca a 7 lipca - poinformował Dariusz Piontkowski.
 

Po 19 sierpnia zostaną podane ostateczne wyniki. Później będzie czas na odwołania i ich rozpatrywanie. O tym, którzy uczniowie będą mogli zająć miejsca wolne zdecydują dyrektorzy szkół. Podtrzymana została tym samym decyzja o nieorganizowaniu formalnej rekrutacji uzupełniającej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE