Reklama

Jak będą wyglądać i gdzie staną SIM-y w Bojanowie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak będą wyglądać i gdzie staną SIM-y w Bojanowie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłości w Bojanowie powstaną dwa bloki wielorodzinne oraz kilkadziesiąt nowych domów jednorodzinnych. Gmina właśnie przygotowuje miejsce na te inwestycje.

Jak już informowaliśmy, bojanowscy radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w kwartale ulic: 17 Stycznia, ks. Pilawskiego, Piaskowa, Gołaszyńska. To między innymi teren, na którym wcześniej znajdowały się ogrody działkowe im. Małgorzaty Fornalskiej. Procedura związana z przygotowaniem odpowiednich dokumentów i zmianą użytkowania terenu trwa od kilku lat. 
Zgodnie z planem, na obszarze tym istnieje możliwość sytuowania zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i wielorodzinnej oraz usługowej.

Dwa budynki, a w nich ponad 30 mieszkań

Zgodnie z planem nieruchomość Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej powstanie u zbiegu ulic Leśnej i Piaskowej (jest to obszar, gdzie przed laty planowano postawić nowe przedszkole). Będą to lokale do wynajęcia dla osób, których nie stać na kredyt w celu postawienia lub zakupu własnego lokum. Zasady ich przyznawania zostaną ustalone odpowiednią uchwałą rady miejskiej.

- Będą to dwa budynki, w jednym znajdą się 23 mieszkania, a w drugim 11 o różnej powierzchni do 60 m. Powstaną także miejsca parkingowe i plac zabaw - przekazuje burmistrz Maciej Dubiel. 

Dodaje, że wszystkie budynki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, które powstaną w Wielkopolsce będą wyglądać podobnie - pod względem architektonicznym i kolorystycznym. 

Na jakim etapie jest to przedsięwzięcie?

- Dla całego terenu, na którym staną także SIM-y uchwaliliśmy plan zagospodarowania. Teraz grunt, na którym budynki staną, wniesiemy aportem do spółki, która zajmie się budową. Jeśli chodzi o pieniądze, to 3 mln zł, które otrzymaliśmy z Krajowego Zasobu Mieszkaniowego już trafiły do spółki  - mówi Maciej Dubiel.

Wciąż jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się budowa. Są przygotowane projekty, ale teraz będzie trzeba jeszcze uzyskać wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia oraz ogłosić przetarg.

Spółka w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Wielkopolska zawiązała się 19 marca.  Do inicjatywy przyłączyło się 19 gmin, z czego 3 z powiatu rawickiego. Są to właśnie Bojanowo, Rawicz i Miejska Górka. Łącznie na terenie Wielkopolski ma powstać 900 mieszkań.

Miejsce na domy jednorodzinne i działalność usługową

Burmistrz zaznacza, że 34 mieszkania to dobra propozycja dla obecnych, a także nowych mieszkańców gminy.

- Zależy nam na tym, aby zatrzymać miejscowych mieszkańców i przyciągnąć jeszcze więcej nowych osób. Mieszkania pod wynajem to nie jedyna nasza propozycja. W rejonie objętym planem wydzielonych zostanie także kilkadziesiąt działek pod zabudowę jednorodzinną - około 39 będących własnością gminy, a ok. 20 - osób prywatnych - przekazuje Maciej Dubiel.

Jak mówi włodarz gminy, planem pod zabudowę wielo- i jednorodzinną objęto obszar o wielkości 14 hektarów, do tego dochodzą jeszcze nowe tereny pod działalność usługową. Działki będa mieć powierzchnię około 800 metrów. W planie ujęto także przebieg przyszłych nowych dróg.

- To jest ważne miejsce, bo bardzo blisko centrum i świetnie skomunikowane - podkreśla burmistrz Bojanowa.

Dodaje, że wkrótce gmina będzie także promować tereny typowo inwestycyjne, które zostaną wytyczone z drugiej strony miasta - po zlikwidowanych ogrodach przy ulicy Kolejowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE