Reklama

Jak będziemy jeździć po rynku po rewitalizacji? [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Jak będziemy jeździć po rynku po rewitalizacji? [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na rawickim rynku odbyła się wczoraj konferencja prasowa z udziałem burmistrza Grzegorza Kubika, wiceburmistrza Pawła Szybaja oraz pracowników urzędu. Omówiono postęp prac rewitalizacyjnych i organizację ruchu po zakończeniu remontu.

Wiadomo już jak będzie się odbywał ruch na zmodernizowanym rynku. Wjechać do centrum miasta będzie można ulicami 3 Maja i Grunwaldzką, które pozostaną jednokierunkowej. Wyjazd będzie możliwy ulicami Królowej Jadwigi i Ignacego Buszy.

- To nam ograniczy ruch do tych, którzy naprawdę chcą lub muszą dostać się na rynek – zaznacza burmistrz Grzegorz Kubik.

Dodaje, że ruch w obrębie plant docelowo ma zostać ułatwiony przez budowę rond. Włodarz planuje także udogodnienia dla rowerzystów. Szczegółów jednak nie poznaliśmy. Mają zostać podane po zatwierdzeniu ich przez komisję zajmującą się organizacją ruchu. Czy będzie to umożliwienie rowerzystom ruchu "pod prąd"? Takie rozwiązanie z powodzeniem zastosowano m.in. w Bojanowie.

Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku, jednak niektóre miejsca postojowe będą udostępniane już od połowy listopada. Na rynku będzie ich 114. Jak podano, w obrębie Starego Miasta ma ich być o 70 więcej niż przed rewitalizacją. Wyznaczone zostaną również na ulicach jednokierunkowych.

Co z przetargiem na dostawę donic?

Kiedy dostarczone zostaną lampy, kosze i ławki?

Jak ma wyglądać figura niedźwiedzia?

ZOBACZ FILM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE