Reklama

Jak wygląda przebudowa obiektu przy ul. Drzymały w Bojanowie? (FOTO)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budynek, który docelowo ma pomieścić przedszkole, klub malucha i klub seniora, z zewnątrz niewiele się zmieni, ale za to w środku przechodzi prawdziwą metamorfozę.

Realizacja zadania pod nazwą "Łączymy pokolenia" będzie jedynym takim rozwiązaniem w Polsce i jednocześnie jedną z największych inwestycji w historii gminy Bojanowo. W budynku funkcjonować mają trzy placówki - każda będzie miała zapewnioną odrębność i jednocześnie możliwość wzajemnej współpracy.

Obecnie główna siedziba przedszkola im. Misia Uszatka mieści się w obiekcie, który nie jest własnością gminy, ale poznańskiej kurii. Klub seniora także nie ma prawdziwej siedziby, a klub malucha będzie zupełnie nowym rozwiązaniem.

Wnętrza już nie do poznania

Cały budynek, który od lat pełnił funkcje oświatowe, z zewnątrz nie zmieni swojego "oblicza". Jedynie na jego tyłach powstanie przeszklona winda oraz dodatkowe okna, za którymi ukryte zostaną niezbędne instalacje. 

Wewnątrz obiektu zmiany będą dużo większe, choć najciekszawsze elementy architektoniczne zostaną zachowane. W piwnicy zlokalizowany zostanie klub seniora oraz ogromna, nowoczesna kuchnia z zapleczem magazynowym, która będzie obsługiwać potrzeby całego obiektu. Będzie dostosowana do wydania około 300 posiłków dziennie. 

Parter pomieści klub malucha dla 25 dzieci oraz jedną z sal przedszkolnych dla dzieci najmłodszych, szatnie, pomieszczenia administracji oraz ogólnodostępną łazienkę dostosowaną do osób niepełnosprawnych. 

Z kolei całe piętro ma być dedykowane na potrzeby przedszkola - 5 sal z łazienkami, sale pracy indywidualnej oraz zaplecze. 

Prace rozbiórkowe zakończone. Czas na dalszy etap

Umowę z wykonawcą inwestycji podpisano na początku sierpnia.

Obecnie konsorcjum firm Giera Piotr Giera, Daniel Giera spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Dzięczynie, kończy prace rozbiórkowe. Jednocześnie rozpoczęły się roboty przy wzmocnieniu stropów, wykonaniu nadproży oraz izolacji ścian. Termin realizacji całej inwestycji to wrzesień przyszłego roku.

- Warto przypominać, że ta największa w ostatnich latach gminna inwestycja kosztować ma ponad 11,7 mln zł, a pozyskane dofinansowanie z pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to prawie 6,5 mln zł - podkreśla burmistrz Maciej Dubiel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE