Reklama

Matura 2022. Jak z maturą poradzili sobie abiturienci z powiatu rawickiego? Znamy wyniki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Matura 2022. Jak z maturą poradzili sobie abiturienci z powiatu rawickiego? Znamy wyniki - Zdjęcie główne

foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W całej Polsce 78,2 procent tegorocznych maturzystów zdało egzamin dojrzałości. 15,5 proc. tych, którzy egzamin dojrzałości "oblali" ma możliwość poprawki w sierpniu. Jak wygląda zdawalność matury w szkołach powiatu rawickiego?

Reklama

Matura 2022 w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu 

W I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu do matury podeszło 135 abiturientów. 117 osób zdało egzamin dojrzałości co stanowi 86,67 procent zdających. Do sierpniowej poprawki podejść może 16 maturzystów - najwięcej, bo 12 z nich - ponownie będzie pisać egzamin maturalny z matematyki. 

Wyniki nas zaskoczyły, oczywiście w pozytywny sposób. Stres, który towarzyszył nam od kiedy tylko wyszliśmy z sali egzaminacyjnej okazał się niepotrzebny, bo wszystko poszło po naszej myśli. Nie da się ukryć, że tegoroczne matury różniły się znacznie od tych z lat potrzebnych, ale nie sprawiło nam to większych problemów, większość z nas uzyskała wysokie wyniki, zwłaszcza z przedmiotów, które rozszerzyliśmy. Teraz pozostało nam tylko czekać na wyniki rekrutacji na studia i cieszyć się wspaniałymi wakacjami - skomentowała wynik matury Dominika, abiturientka z rawickiego liceum.

Wyniki matury w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu 

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu do egzaminu dojrzałości podeszło 134 absolwentów. Zdało 55% z nich, do sierpniowej poprawki może podejść 58 tegorocznych maturzystów. W rawickiej "zawodówce" wysoka była zdawalność j. polskiego (91%) oraz j. angielskiego (92%). Jak co roku, najgorzej poszła matematyka - jej zdawalność jest na poziomie 57%. 

Uważam, że matura mnie nie zaskoczyła, ponieważ byłem dobrze przygotowany. Mimo lekkiego stresu, który był obecny podczas pisania egzaminu maturalnego, po każdym wychodziłem z pewnością, że wynik będzie pozytywny. Po otrzymaniu świadectwa maturalnego, nie kryłem swego zadowolenia, pewność, że zdałem, która towarzyszyła mi, kiedy wychodziłem z sali egzaminacyjnej, potwierdził pozytywny wynik - mówi Kacper, absolwent rawickiego technikum.

Jak mówi Daria Jagła - dyrektor rawickiego Zespołu Szkół wyniki są porównywalne do ubiegłego roku.

Wyniki w Zespole Szkół Zawodowych są porównywalne z rokiem ubiegłym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z języka polskiego i angielskiego. Wyniki z matematyki i języka niemieckiego są na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym. Nadal okazuje się, że królowa nauk jest dla naszych uczniów piętą achillesową. Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy powodzenia w dorosłym życiu na kolejnym etapie edukacyjnym - komentuje Daria Jagła, dyrektor ZSZ Rawicz.

Najlepiej maturę 2022 zdali absolwenci Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie

Najlepszym wynikiem zdawalności matury - 91.7 proc. - pochwalić się może Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie. W ubiegłym roku było to 87.8 proc., co oznacza, że zdawalność egzaminu wzrosła w tej szkole o 3.9 proc. 

Maturę w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie pisało 23 abiturientów. Zdało 21 uczniów. Na ręce nauczycieli składam podziękowania za trud edukacyjny, który dał tak imponujący wynik. - skomentowała wynik matur Emilia Stelmach, dyrektor szkoły. 

W miejskogóreckim zespole szkół do "egzaminu dojrzałości" podeszło 44 uczniów, zdało 32. Daje to zdawalność na poziomie 72.7 proc. 9 abiturientów będzie podchodzić do poprawki w sierpniu - 1 z języka polskiego, 1 z j. angielskiego, a 7 z matematyki. 

Najmniejszą zdawalność odnotowano w szkole w Bojanowie. Na 7 zdających z wyniku zadowolona jest tylko jedna osoba, co daje 14.29 proc.. Jedna osoba podejdzie także do poprawki w sierpniu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy