Reklama

Jelenie nagle wbiegły na peron dworca kolejowego. Ludzie w szoku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: portal www.jarocinska.pl / media społecznościowe

Jelenie nagle wbiegły na peron dworca kolejowego. Ludzie w szoku - Zdjęcie główne

Jelenie nagle wbiegły na peron dworca kolejowego. Ludzie w szoku | foto portal www.jarocinska.pl / media społecznościowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy dorodne jelenie wbiegły na peron dworca kolejowego w Jarocinie. - To cud, że nikomu nic się nie stało. I te zwierzęta uszły całe - mówią ci, którzy tego popołudnia czekali na dworcu na odjazd pociągu.

Spokojne słoneczne marcowe popołudnie na dworcu PKP w Jarocinie. Ludzie czekają na przyjazd pociągu. Sporo pasażerów stoi na peronach. Nagle, od strony dworca nadbiegają jelenie... 

Widok dzikich zwierząt w miastach może już tak bardzo nie dziwić. Wszak co jakiś czas pojawiają się informacje o problemach z dzikami, które zapuszczają się na osiedla czy z dzikimi królikami, które upodobały sobie cmentarz jako miejsce na kopanie nor. Zdarza się, że między ludzkimi zabudowaniami mieszkają sarny, które są bardziej zwierzętami śródpolnymi niż leśnymi. Z jeleniami jest zupełnie inna sprawa. Te dostojne zwierzęta raczej unikają kontaktów z ludźmi, a jako miejsce swojego bytowania wybierają niedostępne, dzikie i gęste leśne ostępy.

Częściej można je usłyszeć jesienią, gdy odbywają rykowisko niż zobaczyć. Są na tyle dyskretne, że tylko w nadleśnictwach dzięki corocznej inwentaryzacji wiedzą, jak duża jest ich populacja. Wpływ na tendencję wzrostową wśród populacji mają coraz lepsze warunki do żerowania. Przejście w rolnictwie z gospodarki zagonowej na wielkoobszarową negatywnie odbiło się na zającach czy kuropatwach, ale stworzyło idealne warunki dla większej zwierzyny - jeleni, saren, dzików. Jest coraz więcej upraw m.in. kukurydzy czy rzepaku. Zwierzyna musiała szukać pokarmu i wyżywić się w lesie. Teraz wystarczy, że wyjdzie na pole. Łagodne zimy są też dla niej łaskawsze. 

Czasem tylko zdarza się, że stado przebiega przez drogę albo pojedyncze sztuki doprowadzają do kolizji z samochodami. Dlatego tym bardziej dziwi widok tych dostojnych, potężnych zwierząt na dworcu kolejowym, w samym centrum miasta. 

Więcej ionformacji, galeria zdjęć i film na www.jarocinska.pl - KLIKNIJ TUTAJ 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy