Reklama

Jest plan obchodów 100-lecia piłkarskiej Rawii. Co zaplanowano?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum Rawii Rawicz

Jest plan obchodów 100-lecia piłkarskiej Rawii. Co zaplanowano? - Zdjęcie główne

Zawodnicy rawickiego klubu z 1946 roku | foto archiwum Rawii Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Turnieje piłkarskie, spotkanie z oldbojami Lecha, uroczysta gala czy bal piłkarza - tego typu przedsięwzięcia zorganizuje w tym roku piłkarska Rawia. Klub obchodzi 100-lecie istnienia.

„Rawia” Rawicz powstała w 1923 roku na bazie „Sokoła”, który prowadził w okresie międzywojennym prężną działalność, m.in. w sekcji piłki nożnej. Po II wojnie światowej założono w Rawiczu kilka klubów, ale piłka nożna najlepiej rozwijała się w Kolejarzu i w Rawii. W 1966 roku oba kluby przyjęły nazwę „Rawia” Rawicz, z tym, że piłkę nożną uprawiano w Klubie Pilkarskim „Rawia”. 

Okres świetności klubu przypadadł na lata 90-te. Wówczas seniorzy, prowadzeni przez Marka Polowczyka, wygrali rozgrywki IV ligi i po raz pierwszy w historii awansowali do rozgrywek III ligi dolnośląskiej. Rawiccy piłkarze grali w niej do 1999 roku. Obecnie, seniorzy występują w wielkopolskiej V lidze.

100-lecie Rawii Rawicz. Plan obchodów

Gotowy jest plan obchodów 100-lecia Klubu Piłkarskiego Rawia Rawicz. Zaplanowano szereg wydarzeń. Odbędą się, m.in. turnieje piłkarskie i festyny dla grup młodzieżowych (maj-sierpień), uroczysta gala w Domu Kultury w Rawiczu połączona z wystawą (22 września) czy Bal Piłkarza (18 listopada).

Przedstawiciele Rawii wskazują także na istotny punkt, jakim będzie mecz jubileuszowy. Zaplanowano go na niedzielę, 18 czerwca. Na murawę stadionu przy ul. Spokojnej wybiegną obecni, a także byli piłkarze Rawii. Zagrają z legendami Lecha Poznań.

- Terminy na mecz, galę i bal mamy już zarezerwowane. Program jest już zamknięty - podkreśla Marcin Depkowski, sekretarz Rawii. 

Pierwszym elementem obchodów 100-lecia rawickiego klubu były turnieje Niedźwiadek Rawicz Cup.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE