Reklama

Jest wykonawca - będzie termomodernizacja szkoły w Sowach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: P. Skrzypek

Jest wykonawca - będzie termomodernizacja szkoły w Sowach - Zdjęcie główne

foto P. Skrzypek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się ogłoszony w lutym przetarg na wykonawcę termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej w Pakosławiu, Filii w Sowach. Trwają standardowe procedury. Dwóch wykonawców przedstawiło ofertę zbliżoną do kwoty jaką gmina Pakosław przeznaczyła na inwestycję.

Gmina Pakosław na termomodernizację budynków w Sowach otrzymała w 2022 roku dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 

Nowe ogrzewanie, drzwi i okna w szkole w Sowach

W ramach inwestycji przewidziano, między innymi, kompleksową modernizację systemu grzewczego, ocieplenie stropodachów, wymianę drzwi, ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej, wymianę kilkudziesięciu opraw oświetleniowych, zakup i wykonanie instalacji fotowoltaicznej oraz montaż instalacji elektrycznej.

Utrzymanie szkoły ma być tańsze

Budynki szkolne w Sowach są wykorzystywane nie tylko przez uczniów podstawówki, ale również przez uczestników Gminnego Klubu Seniora z Pakosławia. Dzięki przeprowadzonej termomodernizacji mają znacząco zmniejszyć się koszty użytkowania budynków, a jednocześnie poprawić jakość edukacji prowadzonej w tych obiektach. Prace obejmą tzw. duży budynek szkoły, w którym mieszczą się klasy 1-3 oraz sale przedszkola, także sąsiedni budynek, gdzie w latach ubiegłych funkcjonowała biblioteka szkolna, a obecnie dzieci korzystają ze stołówki i niewielkiej salki gimnastycznej. 

Sześć ofert w przetargu na termomodernizację placówki  

W przetargu złożono 6 ofert, z których najtańsza opiewała na kwotę 1 mln 700 tys. zł, a najdroższa została wyceniona na 3 mln 444 tys. zł. Jak poinformował wójt Pakosławia, Piotr Skrzypek, aktualnie Gmina Pakosław jest w trakcie oceny złożonych ofert w celu wyboru wykonawcy inwestycji.

- Widać, że zainteresowanie jest dość duże. Dwie oferty są zbliżone do kwoty jaką gmina zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Czekamy na referencje konieczne do oceny złożonych ofert i dopiero po tym etapie będzie można wyłonić wykonawcę - przekazał wójt.

Prawie 1,8 mln na remont szkoły w Sowach

Łączna wartość projektu szacowana jest na ponad 1 mln 768 tys. zł, z czego przyznano dofinansowanie 1 mln 433 tys. zł (blisko 85% kosztów kwalifikowanych zadania). Pozostałą część kwoty - ponad 300 tys. zł - samorząd ma wyłożyć z własnego budżetu. Prace powinny się zakończyć w sierpniu tego roku (2023). Na czas realizacji zadania, uczniowie szkoły i przedszkola będą uczęszczali na zajęcia do placówki w Pakosławiu, w której jest przygotowane dla nich miejsce.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy