Reklama

W Jutrosinie powstanie podwójna ulica Akacjowa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

W Jutrosinie powstanie podwójna ulica Akacjowa - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po połowie czerwca gmina Jutrosin ogłosiła dwa przetargi na budowę dróg, które zakończyły się fiaskiem. W obu ujęta była ulica Akacjowa w Jutrosinie. Jak wyjaśniał wtedy wiceburmistrz Marek Glura, było to spowodowane nietypową budową drogi. Niedawno ponownie ogłoszono przetargi związane z tą ulicą i tym razem zakończyły się sukcesem.

Przetarg dotyczący budowy pierwszego odcinka ulicy Akacjowej zakładał, że wykonawca przeprowadzi m.in. prace przygotowawcze oraz zbuduje drogę z kostki betonowej. W drugim przetargu na wykonawcę czeka budowa ulicy Akacjowej i Lawendowej oraz przebudowa ulicy Wrocławskiej w Jutrosinie. W ramach tego przetargu gmina oczekuje m.in. wykonania kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni z kostki betonowej brukowej lub z betonu asfaltowego, w zależności od ulicy, oraz uregulowania tymczasowej organizacji ruchu. 

Zbudują Akacjową i Akacjową

Oba przetargi obejmowały ulicę Akacjową ze względu na jej usytuowanie. Jak tłumaczył w czerwcu wiceburmistrz Jutrosina Marek Glura, po obu jej stronach stoją domy, natomiast środek ulicy Akacjowej jest użytkowany rolniczo. Dywanik asfaltowy zostanie położony na odcinku ulicy Wrocławskiej, natomiast na ul. Akcjaowej powstanie nawierzchnia z kostki po obu stronach wzdłuż zabudowań, a przez środek dalej będzie prowadzić droga polna.

Na pierwszą inwestycję, która ma objąć tylko jeden odcinek ulicy Akacjowej gmina przewidziała 500.000 zł, z czego 352.000 pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chęć jej wykonania wyraziły dwie firmy. Korzystniejszą, opiewająca na niemal 550.000 zł złożyła firma Krzysztof Rogala - Usługi Sprzętem Budowlany z Sobiałkowa. 

Budżet na drugie zadanie przewidziano w wysokości 920.000 zł, z czego 643.000 zł będzie pochodzić z rządowych dotacji. W tym przetargu również wystartowały dwie firmy i ponownie, najkorzystniejszą, ofertę złożyła firma z Krzysztofa Rogali z Sobiałkowa. Ich oferta opiewała na ponad 1 mln 126 tys. zł. 

Sa pieniądze

Burmistrz Jutrosina, Romuald Krzyżosiak uspokaja, że pomimo wyższych kwot od wykonawców, gmina dysponuje funduszami na ich realizację. Wyjaśnia, że pozostały pieniądze z niedawno zakończonych inwestycji gminnych - w Jeziorach i Starym Sielcu.

Zabezpieczyliśmy tam trochę więcej środków, niż było potrzeba - wyjaśnia Romuald Krzyżosiak.

Informuje, że umowy zostaną podpisane po sesji sierpniowej, która odbędzie się około połowy sierpnia, ale nie jest jeszcze znana jej dokładna data.

Szczegóły będą znane po podpisaniu umowy - wyjaśnia burmistrz Jutrosina. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy