Reklama

Jesteś uczniem szkoły średniej, lubisz ćwiczyć i znasz się na prawie? Ten konkurs jest dla Ciebie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Jesteś uczniem szkoły średniej, lubisz ćwiczyć i znasz się na prawie? Ten konkurs jest dla Ciebie - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Możesz zostać Komendantem”. Odbędzie się on trzynasty raz. Zaplanowano go na 27 kwietnia od godz. 9.30 w sali sportowej w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce.

Konkurs „Możesz zostać Komendantem” skierowany jest do uczniów szkół średnich.

Mogą w nim wziąć udział uczniowie niezależnie od płci oraz wieku. Wymagana jest jedynie legitymacja szkolna świadcząca o przynależności do określonej szkoły średniej z powiatu rawickiego. Do konkursu będzie mogło przystąpić tylko sześciu przedstawicieli danej placówki oświatowej. Jedyny wyjątek stanowią uczniowie Zespołu Szkół w Miejskiej Górce, którzy swoją reprezentację mogą wystawić w liczbie dwunastu osób z uwagi na to, iż szkoła ta jest współorganizatorem imprezy - zauważa asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Uczestnicy konkursu będą mieli do rozwiązania test, składający się z 40 pytań z zakresu ustawy Prawo o Ruchu Drogowym i Ustawy o Policji, a także do pokonania sprawnościowy tor przeszkód - taki, jakiemu poddawani są kandydaci podczas naboru do pracy w policji. Nagrodą główną dla zwycięzcy konkursu będzie piastowanie przez jeden dzień stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu. Dzień ten zostanie uzgodniony ze zwycięzcą. Pełniąc obowiązki szefa rawickich funkcjonariuszy, laureatowi - w miarę możliwości - przedstawiony zostanie zróżnicowany charakter pracy w każdym z policyjnych pionów. W przypadku zwycięstwa przez ucznia - reprezentanta ZS w Miejskiej Górce - zostanie wyłoniony zastępca Komendanta (uczeń reprezentujący inną szkołę, a biorący udział w konkursie). 

Listę kandydatów z uwzględnieniem imienia, nazwiska oraz nazwy szkoły należy nadsyłać do 22 kwietnia na adres Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, ul. Sienkiewicza 23, lub e-mail: beata.jarczewska@po.policja.gov.pl z dopiskiem: konkurs pt. „Możesz zostać Komendantem”. Więcej informacji na stronie internetowej rawickiej komendy lub u oficera prasowego pod numerami telefonu: 47 77 27 238 lub 519 064 762.

Jak wygląda test sprawności? Zobacz film z 2019 roku. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE