Reklama

Kiedy ogłoszą przetarg na nowe ronda?

Opublikowano: sob, 19 gru 2020 09:33
Autor:

Kiedy ogłoszą przetarg na nowe ronda? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jeszcze w tym roku, po uchwaleniu budżetu, gmina Rawicz ma ogłosić przetarg na budowę dwóch rond oraz remont przyległych do skrzyżowań dróg.

Ścisłe centrum miasta po przebudowie ryku ma być zamieszkania. Jak przekonują władze gminy, aby ruch upłynnić, konieczna jest między innymi przebudowa skrzyżowań z sygnalizacją na ronda. Te mają powstać przy byłym markecie Tesco i u zbiegu Wałów Dąbrowskiego z ulicami 3 Maja i Przyjemskiego.

- W ulicy Wały Dąbrowskiego zostanie przebudowany chodnik oraz powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. W ulicy Wały Powstańców Wielkopolskich - po obu stronach jezdni - powstanie ścieżka pieszo-rowerowa i zostanie położona nowa nawierzchnia bitumiczna, powstaną też bezpieczne przejścia dla pieszych - wyjaśnia Grzegorz Kubik. Póki co, nie wiadomo jeszcze jaki będzie szacunkowy koszt tej inwestycji. Wcześniej była mowa, że może to być ponad 2 mln zł. Obecnie gmina Rawicz czeka na informację, czy otrzyma dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Wstępnie planowane jest rozpisanie przetargu po świętach, a projekt ma objąć m.in. przebudowę dwóch skrzyżowań w centrum miasta. Szczegóły projektu zostaną przedstawione przez gminę po ewentualnym otrzymaniu dofinansowania i rozpisaniu przetargu - przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE