Reklama

Klub Senior+ z Jutrosina dostał ponad 58.000 zł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UMiG w Jutrosinie

Klub Senior+ z Jutrosina dostał ponad 58.000 zł  - Zdjęcie główne

foto UMiG w Jutrosinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klub Senior+ w Jutrosinie otrzymał promesę potwierdzającą dotację na kwotę ponad 58.000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na realizację zaplanowanych na ten rok projektów.

Jak tłumaczy Katarzyna Jankowska, która prowadzi jutrosiński klub seniora, dotacja może być przeznaczona na działalność klubu od stycznia do grudnia tego roku. Podkreśla, że pomysłów, jak pieniądze wydać jest sporo.

Pozyskana dotacja znacznie wpłynie na realizację zadań klubu, podniesie jakość wykonywanych usług - w szczególności edukacyjnych, kulturalnych, ruchowych,  rękodzielniczych, artystycznych i integracyjnych. Ponadto przyczyni się do wprowadzania innych innowacyjnych dla seniorów działań, w tym spotkania z wykwalifikowanymi specjalistami - podkreśla Katarzyna Jankowska. 

Jak mówi, w tym roku dodatkowo zostanie zrealizowany międzypokoleniowy projekt młodzieży i seniorów pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Inicjatywa startuje już 7 czerwca.

W ramach tego działania wspólnie będziemy zwiedzać okolice Jutrosina, wybierzemy się do Starego Sielca - relacjonuje Katarzyna Jankowska. - Spotkania rozpoczną się od zwiedzania miejscowego pałacu z przewodnikiem, wtedy właśnie poznamy historię rodu Czartoryskich oraz przy ognisku integracyjnym bliżej się poznamy - dopowiada Katarzyna Jankowska. 

Tam też ma zostać zrealizowana sesja fotograficzna, a od września - rozpoczęty cykl wspólnych warsztatów z młodzieżą, na których zostaną wykonane albumy zawierające zdjęcia ze wspomnianej sesji.

W tym roku wybierzemy się także na rajd rowerowy. Inicjatywa zostanie zorganizowana przy czynnym współudziale naszych miejscowych dzielnicowych. A już we wrześniu wraz z Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Jutrosinie mamy w planach zorganizować Gminne Dni Seniora - dopowiada Katarzyna Jankowska. 

Przypomnijmy, Klub Senior+ działa od końca 2019 roku. Na jego potrzeby zaadaptowano pomieszczenia w gminnym centrum kultury. Prace pochłonęły ponad 350 tys. złotych. Ich zakres objął, m. in. wymianę drzwi i podłóg, wykonanie nowych tynków, ułożenie płytek, malowanie ścian i sufitów oraz remont wszystkich instalacji.

Przy okazji wyremontowane zostały toalety i dostosowano je do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Urządzona została też salka rehabilitacyjna oraz zmodernizowano pomieszczenia do przygotowywania posiłków - przekazał wtedy Marek Glura z Urzędu Miasta i Gminy w Jutrosinie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy