Reklama

Komu w gminie Pakosław przyznano "Laury Powiatu Rawickiego"? (FOTO)

Opublikowano:
Autor:

Komu w gminie Pakosław przyznano "Laury Powiatu Rawickiego"? (FOTO) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Poznaliśmy nagrodzonych w tegorocznej edycji "Laurów Powiatu Rawickiego" z gminy Pakosław. Wójt Piotr Skrzypek i przewodnicząca rady gminy Elżbieta Łakoma na ostatniej w tym roku sesji wręczyli laury zasłużonym mieszkańcom gminy Pakosław.

Nagrody te na wręczenie czekały od marca - wtedy to planowana była coroczna gala powiatowa. Ze względu na koronawirusa impreza jednak odbyć się nie mogła. Wójt postanowił uhonorować wyróżnionych mieszkańców gminy na sesji. Podobnie postąpili włodarze gmin Bojanowo - gdzie laury wręczono w urzędzie oraz Jutrosin - burmistrz zaprosił laureatów i przekazał wyróżnienia w sali centrum kultury.

W tym roku wyróżniono: firmę ARPON z Chojna, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „AWDANIEC” Pakosław, Zdzisławę Ostrowską i Waldemara Jackowskiego z Pakosławia.

LAUR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” - Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "Arpon", prowadzone przez Wiesławę i Zbiniewa Wojtyczków 

ARPON, początkowo jako firma transportowa, powstał w 1991 roku w Chojnie. Z przedsiębiorstwo rozszerzyło działalność o sprzedaż produktów dla rolnictwa - m.in. materiałów siewnych, nawozów, środków ochrony roślin, opału, a także narzędzi rolniczych, a także materiałów budowlanych. Wraz z rozwojem firmy, powstały dwie filie w: Jutrosinie i Rozstępniewie. Firma z Chojna na swoim koncie ma także inne wyróżnienia - m.in. w plebiscycie „Laur Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej w Gminie Pakosław” w latach 2013 i 2019.

TYTUŁ „FILANTROP ROKU” - LUKS "Awdaniec" Pakosław

"Awdaniec" powstał w 2003 roku. Głównym jego zadaniem i celem jest szkolenie zawodników od najmłodszych lat w piłce nożnej. Ale nie tylko. Klub udziela się również charytatywnie, pomagając zbierać środki finansowe na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. W tym roku, po raz dziesiąty, zorganizowany został turniej charytatywny „Gramy nie tylko dla Huberta”. Zawody cieszą się dużym powodzeniem, a to pozwala zebrać znaczne środki finansowe dla potrzebujących. Ponadto klub zbiera zużyty sprzęt elektroniczny, a za zebrane w ten sposób pieniądze kupuje sprzęt sportowy dla klubu. Prezesem LUKS „Awdaniec” jest Jacek Hajduk.

TYTUŁ „DZIAŁACZ SPOŁECZNY ROKU” - Zdzisława Ostrowska z Pakosławia.

Zdzisława Ostrowska to urodzony społecznik. Od najmłodszych lat włączała się w życie kulturalno-społeczne wsi, w której się urodziła. Mieszkańcy powiatu kojarzą ją przede wszystkim jako wieloletniego pracownika Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Zatrudniła się tam z chwiką powołania do życia jednostki - jako specjalistka ds. wiejskiego gospodarstwa domowego. Było to dla niej wymarzone zajęcie. Pracowała z kobietami na wsi, organizowała szkolenia, pokazy kulinarne, urządzała tereny zielone, wyjazdy na konkursy, szkolenia i wycieczki. Pracowała na terenie trzech gmin: Pakosław, Jutrosin i Miejska Górka. Pracę zawodową łączyła z aktywnością społeczną. Założyła Zespół Regionalny „Słowianie”, który prowadziła przez 10 lat. Była przewodniczącą Stowarzyszenia Kwaterodawców Wiejskich „Gospodarstwa gościnne” w Pakosławiu, które promowało lokalne dziedzictwo kulinarne. Zdzisława Ostrowska jest promotorką zdrowego stylu życia, nadal bierze czynny udział w różnych pokazach oraz jest członkiem komisji oceniających umiejętności kulinarne. Jest prezesem Akcji Katolickiej w Pakosławiu oraz angażuje się na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych w gminie.

NAGRODA SPECJALNA WÓJTA GMINY PAKOSŁAW - Waldemar Jackowski z Pakosławia

Waldemar Jackowski z Pakosławia jest wielokrotnym finalistą mistrzostw w układaniu glazury, instalacji oraz elektryków. Po raz pierwszy w 2008 roku wygrał zawody w regionie Wielkopolskim i tak aż do 2014 roku stawał na podium. W 2010 roku zdobył tytuł wicemistrza Polski. W mistrzostwach instalatorów startuje właśnie od 2010 roku, zawsze plasując się na wysokich miejscach. W 2012 roku zdobył nagrodę główną - volkswagena caddy oraz wycieczkę - na Teneryfę. Natomiast, w mistrzostwach elektryków - w 2012 roku zajął drugie miejsce, a w 2013 roku - pierwsze. W 2019 roku startował w turnieju w Milwaukee. Po wygraniu eliminacji, dostał się do Europejskiego Finału Thunderbolt Chellenge w Monako, gdzie zwyciężył. W nagrodę otrzymał furgonetkę z narzędziami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE