- „Organy Wielkopolski" to zetknięcie się dwóch dotychczasowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej: „Młodzież sobie" odbywającym się w Miejskiej Górce, „Musica Nova" w Przespolewie Kościelnym oraz koncertów organowo-kameralnych w Złotowie. Celem połączonych ze sobą festiwali jest nie tylko ukazanie piękna organów znajdujących się w świątyniach Wielkopolski czy prezentacja uzdolnionych, młodych artystów, lecz także zmotywowanie do słuchania muzyki klasycznej, która urzeka barwą dźwięku i różnorodną możliwością brzmieniową instrumentów - czytamy w informacji o wydarzeniu.
Koncert organowy w miejskogóreckim kościele parafialnym
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: Joanna Miśkowiak
Autor: archiwum
reklama
WiadomościW środę, 13 września 2023 r., o godzinie 11.00 w miejskogóreckim kościele parafialnym pw. św. Mikołaja rozlegną się brzmienia organów. Tam swój początek będzie miała inauguracja IV Festiwalu Muzycznego „Organy Wielkopolski". Organizatorem tego muzycznego przedsięwzięcia, przy współpracy Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce oraz parafii pw. Św. Mikołaja w Miejskiej Górce, jest Fundacja Artystyczno - Edukacyjna „Puenta" z Poznania.
reklama
Jak przypominają organizatorzy - Festiwal Muzyczny „Organy Wielkopolski" przybiera formę trzech koncertów, podczas których prym wiodą organy przy akompaniamencie innych instrumentów, takich jak skrzypce czy flet.
reklama
Impreza artystyczna jest skierowana do szerokiego grona odbiorców: młodzieży, dorosłych, seniorów, miłośników muzyki klasycznej i nie tylko.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ
Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM
e-mail
hasło
Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
reklama