reklama

Bezpartyjni Silny Region zawalczą o kolejną kadencję. Kto startuje do rawickiej rady miejskiej i rady powiatu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bezpartyjni Silny Region zawalczą o kolejną kadencję. Kto startuje do rawickiej rady miejskiej i rady powiatu? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
57
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościStartujący na burmistrza Rawicza - obecny włodarz Grzegorz Kubik - podczas konwencji w omówił główne kierunki rozwoju gminy, które chciałby realizować w kolejnej kadencji. Przedstawiono także kandydatów Silnego Regionu, którzy ubiegać się będą o mandaty w rawickiej radzie miejskiej i radzie powiatu.
reklama

Konwencję zorganizowano w sali witrażowej rawickiego domu kultury. I choć tematyka była poważna, to atmosfera raczej luźna - nie zabrakło nawet poezji, muzyki, żartów.

Jednak najważniejszą częścią spotkania było przedstawienie kandydatów, którzy z ramienia ugrupowania Bezpartyjni Silny Region wezmą udział w najbliższych wyborach samorządowych oraz cele, które ich połączyły i, które wspólnie chcą realizować.

Grzegorz Kubik kandydatem Silnego Regionu na burmistrza Rawicza

Kandydata na burmistrza, czyli pełniącego obecnie tę funkcję Grzegorza Kubika, zaprezentował jego zastępca Paweł Szybaj.

- To człowiek, który na pewno nie boi się wyzwań, który z determinacją, metodycznie, krok po kroku skutecznie realizuje swoje zapowiedzi, któremu warto zaufać. Nie zawodzi, nie poddaje się, jest doświadczony i wciąż pełen energii do działania - przekonywał Paweł Szybaj.

reklama

Grzegorz Kubik, dziękując wszystkim, którzy dotąd z nim współpracowali, podkreślił jak ważne - w jego ocenie - jest to, że wszyscy należą do lokalnego, bezpartyjnego ugrupowania.

 - Jesteśmy tu dziś, bo łączą nas konkretne wartości: miłość do miejsca, w którym żyjemy, doświadczenie życiowe i zawodowe, służba społeczeństwu, które reprezentujemy i - tu chcę podkreślić - społeczeństwu, a nie partii, dlatego jesteśmy bezpartyjni i niezależni. Bo w bezpartyjności jest nasza siła, która rozwija cały nasz region - wcześniej gminę, a teraz i powiat rawicki. I tutaj z nadzieją spoglądam na kandydatów do Rady Powiatu, którzy już wkrótce sprawią, że powiat będzie otwarty, rozwijający się (tak, jak dotąd gmina), sprawny i przede wszystkim współpracujący z gminami - zaznaczał Kubik.

reklama

Wyliczał, że w ciągu jednej kadencji zrealizowano ponad 400 inwestycji, w ciągu dwóch kadencji budżet zwiększył się o 100 mln zł, a wartość dofinansowań to około 250 mln zł.  

"Kontynuacja i nowy początek". Założenia programu wyborczego 

Prezentując najważniejsze założenia programu - Grzegorz Kubik zastrzegł, że będą one z jednej strony kontynuacją, a z drugiej nowym początkiem. Nowe zadania - jak mówił - uwzględniają oczekiwania różnych grup społecznych, a także związane są z ekologią.

Założenia programu wyborczego Silnego Regionu: 

  1. „Czas dla młodych!” -  nowe miejsca integracji i spędzania wolnego czasu. Centrum Rozrywki “Targowisko” z kręgielnią, bilardem, klubem, gastronomią, przestrzeniami pod zabawę dla dzieci i innymi atrakcjami służącymi do spędzania wolnego czasu. Program zakłada także budowę 100 mieszkań komunalnych i 117 mieszkań społecznych w Rawiczu, nowe zadaszone przestrzenie do spotkań w każdym sołectwie oraz stworzenie oferty gastronomicznej na poligonie.
  2. „Rodzina, kobieta, matka”  - wsparcie młodych rodzin, w tym szczególnie kobiet wychowujących małe dzieci, które chcą szybko wrócić na rynek pracy. Założono budowę kompleksu przedszkolno-żłobkowego wraz z nowym parkiem miejskim, placem zabaw tężnią solankową i alejkami spacerowymi przy ścieżce prowadzącej do dworca oraz poszukiwanie nowych firm oferujących miejsca pracy - ze szczególnym naciskiem na miejsca pracy dla kobiet. Ugrupowanie zapowiada także większe wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz seniorów, doposażanie i tworzenie nowych placów zabaw - z uwzględnieniem potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.
  3. „Atrakcyjne i zielone Centrum - etap II przebudowy” - ten projekt zakłada dokończenie przebudowy rawickiego centrum - dwóch deptaków oraz większą liczba nasadzeń zieleni na rynku. Na plantach przy Szkole Podstawowej nr 3 ma powstać nowe miejsce wypoczynku z repliką fontanny, która w przeszłości znajdowała się w parku przy Domu Kultury. W tej cześci programu znalazła się też przebudowa rynku i uliczek w centrum Sarnowy oraz remont sarnowskiego ratusza.
  4. „Ekologia to przyszłość” - większa ilość zieleni na rynku. Stworzenie spółdzielni energetycznej, co pozwoli obniżyć ceny prądu dla mieszkańców, firm oraz gminy, instalacje fotowoltaiczne na każdym gminnym budynku i magazyny energii pozwalające na wykorzystanie prądu z fotowoltaiki do oświetlenia ulicznego. Przewiduje się także “Zielony budżet obywatelski” oraz środki na fundusz inicjatyw lokalnych, wspierający pomysły mieszkańców, w tym również działkowców. Dokończona ma być kanalizacja Łaszczyna i Izbic, rozpoczęte prace w Dąbrówce, Żylicach, zbudowana stacja odbioru ścieków dla Słupi Kapitulnej i Hazów (kanalizowanie tego obszaru). Na terenie gminy planuje sie nowe miejsca zielone: małe skwery, parki kieszonkowe, łąki kwietne, na plantach rabaty kwietne.
  5. „Nowe inwestycje w sport” - rozbudowa basenu krytego o dodatkową nieckę, zjeżdżalnię i strefę SPA (jest już projekt), rozważona zostanie budowa niecki zewnętrznej. Wybudowane ma zostać nowe pełnowymiarowe boisko piłkarskie oraz boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, nowe boisko przy szkole w Sierakowie i sala gimnastyczna w Zielonej Wsi. Na Nowym Poligonie ma powstać park linowy oraz będzie rozbudowana strzelnica sportowa, powstaną pola do gry w badmintona i bule, a także miejsca kolejnych aktywności sportowych. Większe wsparcie mają otrzymać kluby sportowe.
  6. „Drogowa ewolucja” - w latach 2015-2023, jak podaje Silny Region, wybudowno i przebudowano drogi o długości 25 km, wykonano 13,5 km ścieżek pieszo-rowerowych. W 2024 roku na terenie gminy przebudowanych zostanie ponad 10 dróg. Wprowdzone mają zostać skuteczniejsze metody równania dróg w oparciu o technologie wykorzystywane przez Lasy Państwowe. Zwiększona ma zostać liczba połączeń autobusowych.
- I my to zrobimy. Razem - skwitował swoje wystąpienie kandydat na burmistrza.

reklama

Kto na radnego w gminie?

Wśród nazwisk, które znalazły się na listach Silnego Regionu są osoby, które obecnie pełnią funkcję radnych, byli nimi w przeszłości lub chcą zacząć działać w samorządzie. 

Gmina Rawicz | Okręg 1
1.Marek Przybylski
2. Alicja Maciejak
3. Marek Grześkowiak
4. Sylwia Kwaśna
5. Hanna Górniak
6. Damian Korczyński
7. Marzenna Kwinecka
8. Aneta Adamek
9. Przemysław Klima

Gmina Rawicz | Okręg 2
1. Grzegorz Kubik
2. Beata Niepekło-Bąk
3. Paweł Jóska
4. Elżbieta Dudek
5. Wojciech Karpiński
6. Maria Banach
7. Joanna Mazurkiewicz-Szkaradek
8. Emilia Ulbin
9. Daniel Ciesielski

Gmina Rawicz | Okręg 3
1. Paweł Szybaj
2. Beata Rak
3. Andrzej Walkowiak
4. Robert Bałuniak
5. Janusz Kryś
6. Wioletta Niziołek
7. Wioleta Brzezińska
8. Katarzyna Łukaszewska
9. Michał Hoffmann

"Dajemy zarządowi powiatu czerwoną kartkę"

Więcej kandydatów niż w poprzednich wyborach Silny Region "wystawia" do Rady Powiatu. Ma bowiem "swoich ludzi" we wszystkich okręgach. Jaki jest powód zwiększenia sił w tym szczeblu samorządu? 

Okręg Rawicz (okręg nr 3)
1.Grażyna Kośmider
2.Radosław Osiecki
3. Karol Maćkowiak
4. Krystyna Zaporowska
5. Ryszard Ślazyk
6. Elżbieta Groblewicz
7. Karolina Maćkowiak
8. Edyta Naskręt
9. Helena Szczypko
10. Michał Chudy

Okręg Pakosław i Jutrosin (okręg nr 2)
1. Dominika Ugorek
2. Beata Michalak
3. Krzysztof Dzieciuchowicz
4. Tomasz Knop
5. Kamila Majerowicz
6. Piotr Smakulski

Okręg Bojanowo i Miejska Górka (okręg nr 1)
1. Barbara Bogacka-Gancarczyk
2. Marek Stach
3. Iwona Janowicz
4. Ilona Pazoła-Szymańska
5. Leszek Zandrowicz
6. Leszek Konieczny
7. Zuzanna Sarbinowska

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama