Reklama

Kto poprowadzi szkołę w Gościejewicach? Burmistrz ogłosił konkurs

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kto poprowadzi szkołę w Gościejewicach? Burmistrz ogłosił konkurs - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Bojanowa ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Gościejewicach. Wcześniej szkołą kierował zmarły niedawno Dariusz Sikora.

Maciej Dubiel, burmistrz Bojanowa ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Gościejewicach. Szczegółowe informacje dotyczące warunków, jakie powinni spełniać zainteresowani są dostępne na stronie internetowej gminy.

Przejęła obowiązki zmarłego dyrektora

Obecnie, do końca roku szkolnego, placówką kieruje jedna z nauczycielek - Kalina Duda. Obowiązki dyrektora powierzono jej po śmierci poprzedniego szefa placówki - Dariusza Sikory.

Nauczyciel, trener, wcześniej dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Bojanowie, a ostatnio Szkoły Podstawowej w Gościejewicach zmarł 25 kwietnia. Wcześniej przebywał na zwolnieniu chorobowym.

Wciąż nie zapadła decyzja o likwidacji szkoły w Gościejewicach

W lutym minionego roku zapadła decyzja władz gminy o zamknięciu placówki - ze względu na zbyt małą liczbę dzieci, które do niej uczęszczają, a w konsekwencji wysoki koszt utrzymania szkoły. Z planami tym nie zgodziło się jednak ani Kuratorium Oświaty w Poznaniu, ani ministerstwo edukacji. 

Sąd administracyjny podtrzymał decyzję ministerstwa, które nie zgodziło się na zamknięcie szkoły w Gościejewicach. Władze gminy uważają jednak, że sąd wydając orzeczenie, oparł się na błędnej przesłance. Teraz sprawa trafi do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Póki co arkusze organizacyjne są przygotowane na kolejny rok szkolny, który w Gościejewicach będzie przebiegał normalnie, choć z pewnymi zmianami, bo część lekcji niektóre klasy będą odbywać wspólnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy