Reklama

Kroniki więzienne - z historii rawickiego zakładu karnego. "Łagier nr 280"

Opublikowano: 21 kwietnia 2021 17:10
Autor: Grzegorz Heluszka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na prośbę naszych czytelników ponawiamy emisję cyklu filmów na temat mrocznej historii rawickiego więzienia. Cykl "Kroniki więzienne" powstał w 2015 roku.

Reklama

Więzienie w Rawiczu powstało 200 lat temu, 15 grudnia 1820r. Placówka ma niezwykle bogatą historię, jej mury kryje wiele tajemnic. Sto lat temu zakład karny przeszedł pod jurysdykcję polską. Osadzano w nim ukaranych za przestępstwa pospolite, skazanych na dożywocie oraz więźniów politycznych. Zakład w Rawiczu był najcięższym więzieniem politycznym w kraju. Wciąż odkrywane są nowe fakty o losach więzienia i więźniach, którzy byli tam przetrzymywani.

CZYTAJ: Historia Zakładu Karnego w Rawiczu

Co znajdowało się w podziemiach zakładu? Jak wyglądały cele, w których trzymano więźniów? Kogo i za co trzymano w ciasnych karcerach? Jak wydobywano zeznania od więźniów politycznych? Co kryją w sobie stare archiwa? Czyje groby znajdują się na terenie rawickiego cmentarza?

Chcesz wiedzieć więcej o historii Zakładu? Oglądaj nasz cykl "Kroniki więzienne". Po kazamatach rawickiego więzienia oprowadza nas historyk, mjr Piotr Bruder.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.