Reklama

Kto od września pokieruje szkołami i przedszkolami w gminie Pakosław?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: M. Urbanowicz

Kto od września pokieruje szkołami i przedszkolami w gminie Pakosław? - Zdjęcie główne

Szkoła podstawowa w Pakosławiu od września będzie prowadzona przez nowego dyrektora | foto M. Urbanowicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku kończą się kadencje dyrektorom 4 z 5 placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Pakosław. W Chojnie włodarze pozostali bez zmian. Inaczej jest w Pakosławiu.

Reklama

W marcu tego roku wójt Pakosławia Piotr Skrzypek ogłosił konkursy na szefów szkół w Chojnie i Pakosławiu oraz dyrektorów przedszkoli - również w Chojnie i Pakosławiu. Z końcem sierpnia kończą się ich 5-letnie kadencje.

Bez zmian w Chojnie 

W przypadku przedszkola i szkoły podstawowej w Chojnie, w konkursach oferty złożyli tylko obecni dyrektorzy. Komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała przedstawione przez nich koncepcje prowadzenia placówek. W związku z czym, szkołę w Chojnie dalej poprowadzi Jarosław Dróżniewicz, a przedszkolem pokieruje Paulina Wojtkowska. 

Zmiany w Pakosławiu 

Na każdy z konkursów na dyrektorów w Pakosłąwiu wpłynęła jedna oferta. Jednak kandydaci nie spełniali wymogów wskazanych w ogłoszeniu. W konsekwencji, dla obu placówek nie wybrano dyrektora. 

Ostatecznie, jak przekazał Wojciech Walkowiak z pakosławskiego urzędu, kierowanie szkołą podstawową w Pakosławiu powierzono na okres 5 lat dotychczasowej wicedyrektorce - Reginie Dybowskiej.

Natomiast w przedszkolu - według informacji od urzędnika - w związku z niewyłonieniem dyrektora w drodze konkursu, powierzenie tej funkcji zaproponowano jednemu z nauczycieli. Gmina wystąpiła do kuratora o zgodę na powierzenie obowiązków dyrektora przedszkola na okres 12 miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy