Reklama

Łaszczyniacy spotkali się po raz dziewiąty. Zjazd odbył się po pandemicznej przerwie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łaszczyniacy spotkali się po raz dziewiąty. Zjazd odbył się po pandemicznej przerwie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W kościele pw. św. Marcina w Łaszczynie spotkali się Łaszczyniacy, czyli byli działacze i sportowcy Ludowego Zespołu Sportowego funkcjonującego niegdyś w tej miejscowości.

Po raz dziewiaty w kościele pw. św. Marcina w Łaszczynie spotkali się Łaszczyniacy, czyli byli działacze i sportowcy działającego niegdyś na terenie wsi Ludowego Zespołu Sportowego, którzy są bardzo związani z tą miejscowością.

- Organizację spotkań rozpoczęliśmy w 2012 roku. Zdążyliśmy ich odbyć osiem, a następnie mieliśmy przerwę z powodu pandemii. W tym roku znów mogliśmy się zobaczyć - informuje Wojciech Woziwodzki, jeden z organizatorów zjazdu, którego inicjatorem był Andrzej Woziwodzki - lokalny działacz sportowy, były wieloletni prezes RAWAG-u.

Zjazd Łaszczyniaków rozpoczął się wspólną mszą świętą, którą odprawił poprzedni proboszcz parafii, ks. Mirosław Nowak - zaprzyjaźniony z Łaszczyniakami. Tuż po niej uhonorowano jubilatów zasłużonych dla dawnej działalności LZS.

Józef Giejdasz, były księgowy Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Łaszczynie, która wspierała finansowo działalność LZS, otrzymał życzenia z okazji 95. urodzin. Stanisława Waszyńska i  Stanisław Jędrkowiak - w gronie Łaszczyniaków świętowali 80 urodziny, a Krystyna Andrzejewska - 70.

Po części oficjalnej wszyscy spotkali się w jednej z rawickich restauracji, gdzie miło spędzili wieczór, wspominając dawne czasy.

W Bojanowie w miniony weekend (25-26.06.2022) także odbył się zjazd - absolwentów szkoły CZYTAJ TUTAJ.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE