Reklama

Mężczyzna zabrał flagę z remizy. Przyznał, że był nietrzeźwy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mężczyzna zabrał flagę z remizy. Przyznał, że był nietrzeźwy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 29-latek z gminy Bojanowo popadł w konflikt z prawem. Jest podejrzany o usunięcie flagi z remizy w Tarchalinie. Grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Reklama

Przypomnijmy. W nocy z 10 na 11 maja 2023 r. na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarchalinie (gmina Bojanowo) doszło do aktów wandalizmu. Choć szkody nie były ogromne, to ochotnikom zależało, by sprawca odpowiedział za swoje czyny. Chodziło, m.in. o usunięcie i zabranie flagi oraz wyrwanie ze ściany osłony włącznika syreny. 

- Od samego początku było wiadomo, że sprawca musiał się pofatygować, żeby zdjąć flagę, ponieważ umieszczona była dość wysoko. Wykorzystał do tego pobliski kosz na śmieci, po którym się wspiął i zabrał ze sobą swoją „zdobycz” - mówi asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Policjanci przyjęli zgłoszenie. Sprawą zajęli się rawiccy kryminalni.

- Dotarli do 29-latka - mieszkańca gminy Bojanowo. W miejscu zamieszkania mężczyzny została znaleziona flaga, która wróciła do rąk właścicieli - dopowiada policjantka.

29-latek usłyszał zarzut z art. 137§1 kodeksu karnego - kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 

- Sprawca nie potrafił powiedzieć, dlaczego to zrobił, tłumaczył, że był pijany. Nie myślał również, że grożą mu tak poważne konsekwencje. Mężczyna wcześniej nie był karany - podsumowuje oficer prasowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE