Reklama

Michasia ma 6 lat i choruje na nowotwór kości. Amputowano jej nogę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: udostępnione przez rodzinę

Michasia ma 6 lat i choruje na nowotwór kości. Amputowano jej nogę - Zdjęcie główne

foto udostępnione przez rodzinę

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziewczynka wraz z rodzicami mieszka w Czeladzi Wielkiej, w pobliskiej gminie Wąsosz (województwo dolnośląskie). Kilka miesięcy temu okazało się, że choruje nowotwór kości. Sytuacja była na tyle poważna, że konieczna okazała się amputacja nogi.

Reklama

Michasia Mielniczek do niedawna była radosną i energiczną sześciolatką uczęszczającą do zerówki. W jej towarzystwie nikt nie mógł się nudzić. Kilka miesięcy temu wszystko się jednak zmieniło.

Choć nic wcześniej tego nie zapowiadało, okazało się, że lekarze zdiagnozowali u niej raka złośliwego kości udowej. Dziewczynka otrzymała pilne skierowanie do szpitala. Trafiła do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Tam rozpoczęto leczenie przez chemioterapię.

- Cykle były bardzo ciężkie, wiele powikłań 3 stopnia (gorączki, wymioty, paraliż mięśni, silny ból). Okazało się jednak, że nie da się po prostu usunąć guza, który wyrósł w nodze. Konieczna była amputacja całej nóżki, aby nie doszło do przerzutów na inne cześci ciała - relacjonuje pani Gabriela, mama dziewczynki.

19 kwietnia przeprowadzona została amputacja nóżki aż do kości biodrowej.

Michasia zawsze chętnie pomagała innym, a do domu ciągle znosiła nowe zwierzątka. Teraz sama potrzebuje pomocy, bo powrót do normalnego życia i zdrowia nie będzie łatwy. Czeka ją ciężka rehabilitacja, która dodatkowo jest kosztowna, stąd decyzja o publicznej zbiórce pieniędzy, w którą zaangażowali się także mieszkańcy powiatu rawickiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE