Reklama

Miejska Górka. Pożar maszyny rolniczej pod Rozstępniewem

Opublikowano: 28 lipca 2021 14:00
Autor: | Zdjęcie: JRG Rawicz

Miejska Górka. Pożar maszyny rolniczej pod Rozstępniewem - Zdjęcie główne

foto JRG Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy zawodowi z JRG Rawicz, a także druhowie z OSP Miejska Górka i Sobiałkowo interweniowali dziś w okolicy Rozstępniewa. W trakcie prac polowych, zapaliła się prasa balotująca.

Reklama

Jak podkreśla asp. sztab. Roman Sidor, kierujący działaniami ratowniczymi z JRG Rawicz, właściciel zachował się bardzo rozsądnie.

Zepchnął prasę ze ścierniska i odczepił od niej ciągnik. Starał się także przytłumić ogień za pomocą gaśnicy - zaznacza asp. sztab. Roman Sidor.

Przybyli na miejsce strażacy przystąpili do akcji. Za pomocą wody ugasili prasę. Polali także teren wokół maszyny. Prawdopodobnie, w trakcie balotowania, kamień dostał się do układu podającego i wywołał pożar. 

To nie pierwszy pożar w trakcie żniw. W miniony poniedziałek, przed godz. 16.00 w płonieniach znajdowało się zboże na pniu na powierzchni ok. 0,5 ha oraz cztery baloty słomy, a ogień bezpośrednio zagrażał sprasowanej słomie na sąsiednim polu.

Pożar ugaszono przy użyciu trzech strumieni wody. Straty oszacowano na 3.000,00 zł - relacjonuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

O godz. 18.27 straż pożarna po raz kolejny została zaalarmowana o pożarze na terenie gminy Miejska Górka. Paliło się ściernisko na obszarze ok. 30 arów. Akcja ratowniczo-gaśnicza zakończyła się po godzinie.W obu przypadkach w działaniach uczestniczyli strażacy zawodowi z rawickiej jednostki oraz druhowie z OSP w Dłoni, Konarach i Sobiałkowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE