Reklama

Miejska Górka z dofinansowaniem na budowę hali sportowej w Konarach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miejska Górka z dofinansowaniem na budowę hali sportowej w Konarach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejskogórecki samorząd będzie miał kolejną halę sportową. Powstanie ona przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Konarach.

Reklama

Gmina Miejska Górka jako jedyna z powiatu rawickiego złożyła wniosek do programu „Olimpia”, ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, z okazji 100-lecia pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. W ten sposób można było pozyskać pieniądze na poprawę przyszkolnej infrastruktury sportowej w formie dotacji stanowiącej 70% kosztu inwestycji.

Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie budowy hali o wymiarach 20x40 metrów, o nawierzchni ze sztucznej trawy lub poliuretanu przy placówce oświatowej w Konarach. W planowanym obiekcie przewidziano dwie szatnie z węzłami sanitarnymi, składającymi się z prysznica, umywalki i ubikacji, zaplecze dla opiekuna obiektu, trenera, magazynek na sprzęt sportowy oraz toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

Wczoraj (18 maja 2023 r.) na stronie ministerstwa opublikowany został protokół z oceny złożonych wniosków. Wynika z niego, że miejskogórecki dokument został zaopiniowany pozytywnie i samorząd otrzyma 2 mln 450 tys. zł na budowę obiektu sportowego.

- To bardzo dobra wiadomość. Cieszymy się, że nasze starania dały efekt - komentuje burmistrz Karol Skrzypczak.

Koszt inwestycji oszacowano na 3,5 mln zł. Reszta pieniędzy pochodzić będzie z budżetu samorządu.

To nie jedyny obiekt sportowy, który ma powstać w gminie. W poniedziałek (22.05.2023) nastąpi otwarcie ofert w przetargu na budowę hali tunelowej w Gostkowie. W tym przypadku rządowe wsparcie otrzymał Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart, prowadzący podstawówkę w Gostkowie, który otrzymał 3 mln zł dotacji z programu Polski Ład.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE