Reklama

Nowe nagrody za szczepienia. Milion dla najlepszej gminy w powiecie

Opublikowano:
Autor:

Nowe nagrody za szczepienia. Milion dla najlepszej gminy w powiecie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminy, w których będzie największy procent mieszkańców zaszczepionych przeciwko Covid-19 mogą wygrać duże pieniądze. W listopadzie do zdobycia jest 1 mln zł - dla samorządów, na terenie których od sierpnia do końca października znacznie wzrośnie podawanie medykamentu.

Kolejny konkurs w ramach Narodowego Programu Szczepień, który ma zachęcić Polaków do przyjmowania szczepionki przeciwko koronawirusowi. Tym razem, dla gmin. Pula nagród wynosi ponad 500 mln zł. Wygrają te samorządy, które osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r.

Kto ma szansę?

W konkursie mogą brać udział gminy w kraju - za wyjątkiem miast na prawach powiatu. Za pierwsze miejsce na obszarze powiatu można zdobyć 1 mln zł, za drugie - 500 tys. zł, a za trzecie - 250 tys. zł. Na naszym terenie najbliższej zdobycia głównej nagrody jest Miejska Górka.

- Nie dzielmy jeszcze skóry na niedźwiedziu, ale taka pula pieniędzy na różne działania związane z promocją zdrowia i ograniczaniem skutków Covid-u na pewno nam się przydała - przyznaje burmistrz Karol Skrzypczak.

Jak mówi, zainteresowanie iniekcjami w gminie nie maleje.

- A tu ma znaczenie nie ogólny poziom, ale wzrost poziomu w określonym czasie. Jesteśmy więc blisko, by około 10 listopada otrzymać ten milion - dodaje burmistrz Miejskiej Górki. Zaznacza, że samorząd nie organizuje jakichś szczególnych akcji promocyjnych, bo jak mówi - szczepienie jest indywidualną decyzją każdego mieszkańca. - Ale mieszkańcy naszej gminy bardzo chętnie się szczepią. To, moim zdaniem, jest głównie zasługa miejscowych lekarzy, którzy uświadamiają swoich pacjentów, jak ważne jest to dla ich zdrowia - dopowiada włodarz.

Są inne konkursy

Pozostałe konkursy, w których mogą brać udział samorządy to „Gmina na Medal #SzczepimySię” (100 tys. zł za zaszczepienie na poziomie minimum 67%) oraz „Najbardziej odporna gmina” (1 mln zł - dla gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców).

Jak wygląda poziom zaszczepienia w gminach powiatu rawickiego?


Gmina

Liczba zaszczepionych 1 dawką

Liczba zaszczepionych w pełni

Procent w pełni zaszczepionych

Rawicz

16.972

16.582

54,7%

Miejska Górka

5.072

4.975

53,8%

Bojanowo

4.554

4.446

51%

Pakosław

2.417

2.344

47,8%

Jutrosin

3.210

3.144

44,6%

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy