Reklama

Minister zdrowia: Sytuacja się ustabilizowała. Czy będą dalsze obostrzenia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Minister zdrowia: Sytuacja się ustabilizowała. Czy będą dalsze obostrzenia? - Zdjęcie główne

foto gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas wtorkowej konferencji rządu dotyczącej pandemii, minister zdrowia mówił, że - co prawda - ustabilizowała się liczba zakażeń, ale w poszczególnych regionach sytuacja jest zróżnicowana . Wymienił działania, które rząd podejmuje lub zamierza podjąć w celu zwalczania epidemii.

Reklama

Adam Niedzielski poinformował że liczby zakażeń są na bardzo zbliżonym poziomie. Jednak zaraz zaznaczył, że:

- Scenariusz, kiedy ta liczba będzie się utrzymywała, a nie malała jest poważnym zagrożeniem dla systemu opieki zdrowotnej.

Restrykcje utrzymane

Zapowiedział, że utrzymane zostaną wszystkie dotychczasowe restrykcje. Ponadto wymienił kilka rozwiązań, które rząd zamierza wprowadzić w najbliższej przyszłości.

Pracodawca pozna wynik testu pracownika?

Zapewnił, że PIS kończy już ustawę o dostępności do wyników testów.

 - Pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku testu na COVID-19. Każdy pracownik ma mieć dostęp do darmowego testu - mówił Niedzielski. Nie sprecyzował jednak, kto za te testy ma płacić.

Obowiązkowe szczepienia - dla kogo?

Innym rozwiązaniem, które wymienił, a które rząd zamierza wprowadzić dopiero od 1 marca są przymusowe szczepienia dla służb medycznych, mundurowych i nauczycieli. Jednak wiceminister, Waldemar Kraska sprostował, że ten termin nie jest jeszcze pewny.

Od 15 grudnia mniej osób na imprezach i w kościele

Wiceminister zdrowia, ogłosił, że od 15 grudnia obniżony zostaje limit obłożenia w restauracjach, hotelach, teatrach, kinach, obiektach sportowych i sakralnych do 30 proc. Ponadto rząd ponownie zamknie dyskoteki i kluby. Wprowadzony zostaje także limit 75 proc. obłożenia w środkach komunikacji.

Szkoły na zdalne na tydzień

Tuż przed świętami, od 20 grudnia do 9 stycznia nauka w szkołach podstawowych i średnich odbywać się będzie przez Internet. 

Testy także dla rodziny chorego

Wprowadzony zostanie również obowiązek testów dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na to, czy były zaszczepione, czy nie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy