Reklama

Na wniosek mieszkańców ograniczą prędkość na "Niemarzyńskiej"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Na wniosek mieszkańców ograniczą prędkość na "Niemarzyńskiej" - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowcy jeżdżą zdecydowanie za szybko tzw. ulicą Niemarzyńską w Chojnie - uważa radny Paweł Kląskała, podpierając się głosami mieszkańców. Wójt Piotr Skrzypek potwierdza, że bezpiecznie nie jest i zapowiada ograniczenie prędkości.

Reklama

Jak mówi radny, ruch na „Niemarzyńskiej” zwiększył się w związku z przebudową drogi Chojno - Słupia Kapitulna. Choć okresowo w ciągu roku trakt jest także obciążony przez transport rolniczy. Droga została przebudowana w 2019 roku. Zyskała nawierzchnię z trylinki. Na inwestycję wydano ponad 200 tys. zł. 

Jak mówi radny gminny oraz mieszkaniec ulicy "Niemarzyńskiej" - Paweł Kląskała, od paru lat rwają dyskusje nad poprawieniem bezpieczeństwa na tej drodze. Zastanawiano się - czy lepszym rozwiązaniem będzie próg zwalniający, czy wystarczy znak informujący o ograniczeniu prędkości. Teraz dyskusja nabrzmiała w związku z inwestycją na biegnącej przez wieś drodze powiatowej do Słupi Kapitulnej.

Ludzie, którzy używają ulicy Niemarzyńskiej, żeby skrócić sobie dojazd, jeżdżą bardzo szybko - twierdzi Paweł Kląskała.

Jak zauważa radny na tej ulicy mieszka sporo rodzin z dziećmi.

Sekunda i możne wydarzyć się tragedia - przestrzega. 

Wójt Piotr Skrzypek przyznaje - przy tej ulicy nie ma szerokiego chodnika, więc trudno by było bezpiecznie. Jak informuje, kilka tygodni temu pojawił się wniosek jednego z mieszkańców wspominanej ulicy, w którym prosił o ograniczenie prędkości do 30 km/h. 

W porozumieniu z wójtem, Paweł Kląskała przeprowadził rozmowy na ten temat z mieszkańcami. Na "Niemarzyńskiej" mieszka około 25 rodzin i, jak zaznacza radny, udało mu się porozmawiać prawie ze wszystkimi. Jak podaje, po przeprowadzeniu konsultacji, wysunął jasny wniosek - mieszkańcy są za postawieniem znaku z ograniczeniem prędkości

Tylko w jednym domu były wątpliwości - nadmienia. 

Zarówno Paweł Kląskała, jak i Piotr Skrzypek uważają, że ograniczenie prędkości może spowodować częstsze kontrole policji w tym miejscu.

Wychodzę z założenia, że jeśli ma to pomóc, to niech tak będzie - dodaje Kląskała.

Wójt potwierdza, że już podjął starania o postawienie na „Niemarzyńskiej” odpowiedniego znaku. - Gmina Pakosław przygotuje Projekt Stałej Organizacji Ruchu, który następnie musi być uzgodniony z Powiatowym Zarządem Dróg i policją, a także zaopiniowany na Komisji Porządku i Bezpieczeństwa Powiatu Rawickiego - tłumaczy Piotr Skrzypek. Dopiero po uzyskaniu tych opinii, będzie można ograniczyć prędkość na wspomnianej ulicy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy