Reklama

Nie masz jeszcze choinki na święta?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie masz jeszcze choinki na święta? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Planujesz zakup żywej choinki na święta Bożego Narodzenia? Już w najbliższą sobotę (17.12.2022) sprzedaż choinek z leśnej plantacji prowadzić będzie Leśnictwo Kawcze.

Zalet żywego drzewka jest sporo - pachnie,  nie wydziela szkodliwych substancji i po okresie świątecznym można je ekologicznie zutylizować. Z jego zakupem najlepiej poczekać prawie do samych świąt, żeby faktycznie przez Boże Narodzenie i kolejne dni choionka była świeża i pachnąca.
 
Podobnie jak w roku ubiegłym Nadleśnictwo Piaski, a dokładniej Leśnictwo Kawcze prowadzi w tym roku sprzedaż choinek (świerk pospolity). Drzewka będzie można nabyć ze specjalnie założonej w tym celu plantacji.
 
Sprzedaż będzie miała miejsce bezpośrednio na plantacji:
  • 17 grudnia (sobota) w godzinach od 9.00 do 14.00.
Plantacja położona jest między miejscowościami Konarzewo i Kawcze. 

Ile zapłacimy za drzewko?

Ceny choinek nie są wysokie. Za drzewko o wysokości do 1,5 m zapłacimy 30,75 zł, a za takie do 2,5 m - 36,90 zł. Za zakup na miejscu zostanie wystawiony paragon. Płatność tylko gotówką.   

Nie tylko sprzedaż choinek. Będzie też ognisko i ciepłe napoje

- To jedyna i niepowtarzalna okazja, aby samemu wybrać sobie rosnące drzewko i świeżo pozyskane zabrać do domu. Taka choinka, w odpowiednich warunkach, wytrzyma dłużej niż inne drzewka - zaznacza Maciej Rybacki, leśniczy z leśnictwa Kawcze.

Na miejscu zapewniona będzie profesjonalna pomoc przy wyborze, wycięcie i przygotowanie świerku do transportu, a także ognisko, przy którym można się ogrzać i usmażyć coś smacznego oraz ciepłe napoje.

Jak dojechać na plantację choinek?

Na trasie z Konarzewa do Kawcza trzeba będzie skręcić w prawo, w stronę lasu. W dniu sprzedaży przy drodze stanie odpowiednie oznakowanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE