Reklama

Nie wszystkie oddziały wrócą do szpitala

Opublikowano: czw, 17 cze 2021 10:00
Autor:

Nie wszystkie oddziały wrócą do szpitala - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od najbliższego poniedziałku, 21 czerwca, rawicki szpital nie będzie placówką covidową. Od tego dnia powinien działać na wcześniejszych zasadach. Już wiadomo, że na razie wracają wszystkie oddziały z wyjątkiem ginekologiczno-położniczego.

Szpital powiatowy przekształcono w placówkę covidową w listopadzie minionego roku. Oznaczało to, że będzie ona przyjmować wyłącznie pacjentów chorych na koronawirusa. Cztery istniejące oddziały przekształcono w sposób pozwalający na wykonywanie nowych obowiązków. Między innymi stawiając ścianki działowe wprowadzono strefy czerwone, zielone i śluzy. W ten sposób szpital zyskał 102 łóżka dla pacjentów covidowych - w tym 8 intensywnej terapii, podłączonych do respiratorów. Ma tych zasadach lecznica działa tylko do 20 czerwca. Zgodnie z decyzją wojewody, po tym terminie, ma ponownie leczyć pacjentów z innymi schorzeniami, zachowując jednak 2 łóżka obserwacyjne dla osób z podejrzeniem koronawirusa.

Bez jednego oddziału

Rozmowy i ustalenia trwają od 24 maja, odkąd pojawiła się informacja o terminie zmiany działania szpitala. - Od dzisiaj zaczynamy o tym rozmawiać, weryfikujemy grafiki, trzeba to wszystko od nowa przygotować, bo organizacyjnie wszystko się zmienia. Teraz będziemy układać grafiki do 20 czerwca, a później kolejne - wyjaśniał wówczas Tomasz Paczkowski, prezes szpitalnej spółki. Choć minęło kilka tygodni -rozmowy nadal trwają, choć są pewne ustalenia. - Od 21 czerwca Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o. przestaje być szpitalem II poziomu zabezpieczenia COVID-19 i funkcjonować będą od tego dnia wszystkie wcześniejsze oddziały, z wyjątkiem ginekologiczno-położniczego - przekazała w poniedziałek, 14 czerwca, Zuzanna Sokołowska, rzecznik prasowy placówki.

Brakuje kadry

Od 21 czerwca w szpitalu ponownie będą więc czynne oddział anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgiczny, chorób wewnętrznych, dziecięcy. Do pracy na wcześniejszych zasadach wraca też izba przyjęć. Nie wiadomo, kiedy uda się odtworzyć oddział ginekologiczno-położniczy. - Na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, kiedy nastąpiłoby jego ewentualne wznowienie, ponieważ trwają rozmowy z personelem medycznym - zaznacza Zuzanna Sokołowska.

Przypominamy, że w październiku, po ogłoszeniu decyzji o zmianie placówki na covidową, wypowiedzenia złożyło 18 osób ze szpitalnej załogi - w tym 6 lekarzy ginekologów i 7 położnych. Nie wiadomo, czy chcą lub mogą wrócić do Rawicza.

Pięciu chorych

Obecnie (dane na poniedziałek 14 czerwca) w szpitalu przebywa już niewielu chorych na koronawirusa. Jak informuje rzecznik szpitala Zuzanna Sokołowska jest to 5 pacjentów, którzy znajdują się na jednym oddziale. Nowi chorzy nie są już przyjmowani.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Ogrodnik ben

  To jest niezły kabaret. Roz pier... Potrafili a teraz już nie ma komu pracować. Sperzynski do dymisji. Wojewoda do dymisji. W normalnym kraju ludzie by ich na taczkach wywieźli

 • 7 miesięcy temu | ocena +7 / -0

  Obserwator

  Sperzynski powinien zrezygnować z funkcji starosty, jedyne do czego się nadaje to wydawanie kolczyków do świń w ARiMR, więc wracaj tam, bo powiat przez ciebie zginie. Zaraz zostaniemy bez szpitala jak Góra

  • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -0

   Auto

   Dokładnie tak, Starosta ewidentnie nie radzi sobie z zarządzaniem swoim urzędem

 • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -2

  Hycel

  Co do położniczego to już dawno powinien zostać zlikwidowany

 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -6

  Pracownica

  Szpital nie został przywrócony do normalności tylko został zawieszony szpital covid wiec po co wszystkie oddziały czego nie rozumiecie?

 • 7 miesięcy temu | ocena +6 / -4

  ali

  Nie ma ginekologii, odeszło 18 osób tłumaczenia bez sensu.Wniosek prosty jest gorzej(dużo) prezes szpitala WON .Chcemy oddział,a nie miernote na stanowisku.

 • 7 miesięcy temu | ocena +19 / -3

  Rawiczanie siedzą cicho jak pokorni niewolnicy. zalogowany

  ZNISZCZYLI Plandemią Rawicki szpital ! Cel częściowo osiągnięty ! Depopulacji ciąg dalszy. Na jesieni powtórka x2