Reklama

Nie zatrzymał się do kontroli, nie miał wymaganego prawa jazdy. Odpowie przed sądem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Rawicz

Nie zatrzymał się do kontroli, nie miał wymaganego prawa jazdy. Odpowie przed sądem - Zdjęcie główne

foto KPP Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 22-letni motocyklista popadł w konflikt z prawem. Popełnił kilka wykroczeń. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Reklama

W minioną niedzielę (26.03.2023) policjanci drogówki pracowali w pobliżu miejscowości Dłoń w gminie Miejska Górka.

- Poza terenem zabudowanym kontrolowali, czy poruszające się tam pojazdy stosują się do obowiązujących przepisów. Już gołym okiem zauważyli, że prędkość motocyklisty przekracza tą dozwoloną. Urządzenie rejestrujące wskazało 144 km/h - opisuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa KPP Rawicz. 

Jak dopowiada, policjant chciał zatrzymać kierującego motocyklem yamaha. Funkcjonariusz podał mu sygnał do zatrzymania jednak ten jedynie na chwilę zwolnił.

- Sytuacja była na tyle niebezpieczna, że funkcjonariusz musiał odskakiwać na pobocze. Policjanci nie podjęli bezpośredniego pościgu, ponieważ zatrzymał się nadjeżdżający kierowca, który oświadczył, że zarejestrował całe zdarzenie - dodaje asp. sztab. Beata Jarczewska. 

Policjanci ustalili dane motocyklisty i udali się do jego miejsca zamieszkania.

- Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gminy Jutrosin. Przyznał, że nie zatrzymał się ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem o takiej pojemności. Mieszkaniec gminy Jutrosin swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem dopuścił się szeregu wykroczeń. Poza tym, że przekroczył dopuszczalną prędkość, przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli pomimo podawanych przez policjanta sygnałów, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem bez wymaganej kategorii prawo jazdy - wymienia oficer prasowa.

Prawo jazdy, które posiadał, już zostało mu zatrzymane.


Fot. KPP Rawicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE