Reklama

Niedziele handlowe 2022 – kiedy przypadają?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pexels

Niedziele handlowe 2022 – kiedy przypadają? - Zdjęcie główne

foto pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z obowiązującą ustawą, zakupy można zrobić w każdą niedzielę i we wszystkie święta, pod warunkiem, że pójdziemy do sklepu, który korzysta z określonych w przepisach możliwości. Dla placówek, które nie korzystają z ponad 30 możliwości, które wymieniają przepisy, pozostaje handel w zaledwie 7 niedziel w roku.

Od 2018 roku wszystkie niedziele w Polsce są teoretycznie niehandlowe, wprowadziła to tzw. ustawa o zakazie handlu w niedzielę. Większość sieci handlowych prowadzi jednak sprzedaż we wszystkie niedziele i święta. Korzystają z tej samej ustawy, która określa ponad 30 możliwości legalnego handlowania w niedziele. PISALIŚMY O NICH TUTAJ

Dla placówek, które nie mogą lub nie chcą skorzystać z możliwości, jakie daje ustawa, pozostaje zamknąć sklepy w niedziele i święta, za wyjątkiem 7 niedziel, gdy handel w ostatni dzień weekendu jest dozwolony. Chodzi dokładnie o:

 1. ostatnią niedzielę stycznia,
 2. ostatnią niedzielę kwietnia,
 3. ostatnią niedzielę czerwca,
 4. ostatnią niedzielę sierpnia,
 5. niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkanocy,
 6. i 7. dwie niedziele bezpośrednio poprzedzające Święta Bożego Narodzenia.

Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy w niedzielę handlową wypadnie święto ustawowo wolne od pracy - wówczas obowiązywał będzie zakaz handlu. Łatwo więc wyliczyć kiedy możemy zrobić zakupy na koniec tygodnia. Trzeba tylko pamiętać, że Wielkanoc jest świętem ruchomym, więc data piątej niedzieli handlowej również ulega zmianie.

Niedziele handlowe w 2022

W które dokładnie dni przypadają niedziele handlowe w tym roku? Lista poniżej.

 1. 30 stycznia
 2. 10 kwietnia
 3. 24 kwietnia
 4. 26 czerwca
 5. 28 sierpnia
 6. 11 grudnia
 7. 18 grudnia 
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Artykuł pochodzi z portalu zwielkopolski24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy