Reklama

Nowa remiza oficjalnie otwarta i poświęcona [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To bardzo ważne wydarzenie dla strażaków ochotników z Ugody, a także mieszkańców wsi. Dziś odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie nowej remizy. Obiekt poświęcił ksiądz Wojciech Poźniak - proboszcz parafii pw. św. Floriana w Zielonej Wsi.

Reklama

Przed remizą w Ugodzie, oprócz miejscowych strażaków i mieszkańców, zjawili się, m.in. członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jarczewski, starosta Adam Sperzyński, zastępca Komendanta Powiatowego  Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, burmistrz gminy Rawicz Grzegorz Kubik, wiceburmistrz Paweł Szybaj, radni, pracownicy urzędu, dowódca JRG w KP PSP w Rawiczu - mł. bryg. Krzysztof Staśkiewicz czy leśniczy Leśnictwa Krasnolipka Mariusz Włodarczyk. Były też poczty sztandarowe i delegacje jednostek OSP z gminy Rawicz.

Dzień dzisiejszy dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Ugodzie jest dniem szczególnym, bowiem dokonuje się kolejny, ważny etap historii naszej jednostki - oddajemy nowy budynek strażnicy - zaznaczał prezes OSP Ugoda, Paweł Kukla, witając wszystkich zgromadzonych przed remizą.

Paweł Kukla przypomniał również, że wcześniejsza remiza nie przypominała siedziby strażaków. Jak mówił, z ledwością mieścił się w nim samochód marki Żuk i niewielka ilość sprzętu. Gwałtowny deszcz niejednokrotnie zalewał leżący w zagłębieniu garaż. Strażacy zainicjowali  budowę nowego obiektu, wyposażonego w niezbędny sprzęt oraz miejsce przeznaczone do organizacji zebrań oraz szkoleń.

 W ramach podpisanej umowy o inicjatywę lokalną z gminą, strażacy zobowiązali się do przeprowadzenia większości prac budowlanych i instalacyjnych w budowanej remizie. Z kolei po stronie urzędu było przygotowanie niezbędnej dokumentacji i zakup materiałów budowlanych. Projekt budowy opracowany został w 2018 r. Do końca 2019 roku wykonany został stan surowy zamknięty (dach, okna i bramy). Przeniesiony został plac zabaw. Niestety, w 2020 roku inwestycja zwolniła tempo ze względu na COVID-19 i ograniczenia. Strażacy pracowali wewnątrz. Wykonane zostało utwardzenie terenu przyległego. W 2021 roku dokończone zostały prace wykończeniowe i obiekt oddany został do użytkowania - relacjonował prezes OSP.

W nowej remizie znajduje się garaż z miejscem przewidzianym pod średni samochód ratowniczo-gaśniczy, szafkami na mundury bojowe, łazienka, biuro z aneksem kuchennym i dużym stołem, przy którym będą mogły odbywać się zebrania zarządu i szkolenia druhów. Łącznie, budynek ma 120 m2 powierzchni użytkowej. Jest wyposażony w system selektywnego alarmowania, a na szczycie budynku została zamontowana elektryczna syrena szczelinowa - pierwsza tego typu syrena na budynku OSP w gminie Rawicz.

Budowa remizy kosztowała gminę 370.000 zł. Prace, które zostały wykonane przez strażaków w czynie społecznym, zostały oszacowane na prawie 159.000 zł. W budowę zaangażowanych było łącznie 24 strażaków i 25 osób, które wspomogły inicjatywę.

Nowy obiekt poświęcił ksiądz Wojciech Poźniak - proboszcz parafii pw. św. Floriana w Zielonej Wsi. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Strażacy z Ugody podziękowali również wszystkim osobom, które zaangażowały się w prace związane z powstaniem remizy. Nie zabrakło również gratulacji i prezentów od gości.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy