Reklama

Nowa zamiatarka na ulicach Rawicza. Wiadomo, dlaczego będzie rzucać się w oczy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Rawicz

Nowa zamiatarka na ulicach Rawicza. Wiadomo, dlaczego będzie  rzucać się w oczy - Zdjęcie główne

foto Gmina Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakład Usług Komunalnych w Rawiczu zajmujący się utrzymaniem czystości wzbogacił się o nowy sprzęt. Zakupiono zamiatarkę, która na pewno będzie widoczna na ulicach miasta, bo o jej ostatecznym wyglądzie zdecydują dzieci.

Decycja o zakupie nowej zamiatarki, która ma zastąpić obecną, już wysłużoną, zapadła w minionym roku, ale zamówienie zrealizowano dopiero teraz. Nowy pojazd jest już u dostawcy w magazynie, a w najbliższych dniach ma dotrzeć na teren Rawicza i pracownicy Zakładu Usług Komunalnych zaczną z niego korzystać.

Na ulicach Rawicza będzie czyściej?

- Spodziewamy się, że w mieście będzie jeszcze czyściej, bo wydajność tego sprzętu jest zupełnie inna, dużo lepsza niż poprzedniej - przekazuje burmistrz Grzegorz Kubik i dopowiada, że zamiatarka nie będzie wyglądać jak prosto z fabryki, ale zyska indywidualny charakter.

O wyglądzie zamiatarki zdecydują dzieci 

- Jej oznaczenie ma od razu wskazywać na to, czyją jest własnością i jednocześnie zachęcać do utrzymania porządku i działań ekologicznych. Zdecydowaliśmy, że jak się rozpocznie rok szkolny, to ogłosimy wśród dzieci konkurs na propozycje tego, co może się na pojeździe znaleźć - dodaje burmistrz.

Dotychczasowy sprzęt zostanie najprawdopodobniej sprzedany.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE