Reklama

Nowe kamery i darmowy internet na rawickim rynku

Opublikowano:
Autor:

Nowe kamery i darmowy internet na rawickim rynku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Do końca roku w Rawiczu ma być zamontowany nowy monitoring. Dodatkowo pojawią się dwie kamery, dzięki którym mieszkańcy będą mogli podglądać, co dzieje się w mieście. Z kolei, rynek ma być objęty strefą darmowego internetu.

W mieście mają pojawić się cztery szybkoobrotowe kamery, które zostaną połączone z wykorzystaniem światłowodów z główną stacją, która będzie w Komendzie Powiatowej Policji w Rawiczu. Nowy sprzęt ma mieć możliwość rejestrowania obrazu w wysokiej rozdzielczości, duży zoom optyczny oraz opcję podczerwieni.

- Monitoring ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego będzie to sprzęt profesjonalny, podobny do tych w Poznaniu czy Wrocławiu, a nie prowizoryczny, który zaraz się popsuje - podkreśla burmistrz Grzegorz Kubik.

Kamery mają zostać zamontowane: na budynku przy ul. 3 Maja i Wojska Polskiego, na skrzyżowaniu ulic Przyjemskiego oraz Wałów Dąbrowskiego oraz na Placu Wolności i w parku przy Domu Kultury (szczegóły na mapie). 

Ponadto na rawickim rynku ma zostać uruchomiona możliwość korzystania z bezpłatnego internetu (tzw. hot spot).

- Myślę, że będzie to udogodnienie dla mieszkańców, którzy będą chcieli w centrum miasta skorzystać z internetu - zaznacza Grzegorz Kubik.

W ramach instalacji monitoringu miejskiego w Rawiczu, pojawią się również kamery online. Mieszkańcy przez stronę internetową będą mieli dostęp do podglądu „na żywo” dwóch miejsc w mieście. Jedna kamera pojawi się na ulicy Wojska Polskiego i pokazywać będzie teren wokół Pomnika Nieznanego Żołnierza, a druga - skierowana ma być na rawicki rynek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE