Reklama

Nowa wiceprzewodnicząca w radzie Jutrosina

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Malwina Urbanowicz

Nowa wiceprzewodnicząca w radzie Jutrosina - Zdjęcie główne

Bożena Maćkowiak (w środku) | foto Malwina Urbanowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na piątkowej sesji wyłoniono nową wiceprzewodniczącą, która uzupełni prezydium rady po Mariuszu Grzywaczewskim. Funkcje tę objęła Bożena Maćkowiak z klubu radnych „Lepsza Przyszłość”.

Przypomnijmy - pod koniec października uprawomocnił się wyrok sądu w sprawie wygaśnięcia mandatu byłego już wiceprzewodniczącego jutrosińskiej rady miejskiej - Mariusza Grzywaczewskiego. Radny w terminie nie złożył oświadczenia majątkowego, tłumacząc to chorobą. Sąd nie uznał tego jednak za przeszkodę uniemożliwiającą dopełnienie obowiązku. Mariusz Grzywaczewski od tego orzeczenia nie odwołał się.

Radny jest przedstawicielem władzy lokalnej. Wykonując swoje prawa i obowiązki, powinien kierować się przede wszystkim dobrem wspólnoty samorządowej. Zatem biorąc powyższe pod uwagę, celem nieprzedłużania stanu niepewności w pełnieniu przeze mnie funkcji radnego, podjąłem decyzję o niewnoszeniu skargi kasacyjnej od wyroku sądu oddalającego moją skargę i w rezultacie zgodziłem się na wynikające z tego konsekwencje, w postaci wygaśnięcia mandatu radnego - podkreślił Mariusz Grzywaczewski w oświadczeniu, które wysłał naszej redakcji w listopadzie.

Od tego momentu rada pracuje w okrojonym składzie. Wakat powstał także na funkcji wiceprzewodniczącego. 

Dwoje kandydatów

Skład prezydium rady uzupełniono na piątkowej sesji. Zgłoszono dwie kandydatury - Bożenę Maćkowiak oraz Mirosława Barteczkę. Ten drugi jednak nie wyraził zgody na udział w wyborach. Ostatecznie na funkcję wiceprzewodniczącego powołano radną Bożenę Maćkowiak, obecną przewodniczącą komisji rewizyjnej, która jest również sołtysem Śląskowa. Podczas głosowania 9 radnych było za jej kandydaturą, a 5 - przeciw. 

Wybory?

Niezależnie od wyboru wiceprzewodniczącej, wciąż nieobsadzone zostaje miejsce w radzie zwolnione przez Mariusza Grzywaczewskiego. Wybory uzupełniające w okręgu, z którego startował, wojewoda zarządził na niedzielę, 27 lutego. Wówczas do urn mieliby pójść mieszkańcy jutrosińskich ulic: Dolnej, Dworcowej, Garncarskiej, Krótkiej, Szkolnej, Tadeusza Kościuszki, Wodnej oraz Rynku. 

Kandydatów na radnych można zgłaszać do 23 stycznia. Jak ustaliliśmy, w wymaganym terminie, zarejestrowano tylko jeden komitet - Komitet Wyborczy Wyborców Miłośnicy Ziemi Jutrosińskiej, który prawdopodobnie wystawi Mariana Jakubowskiego. W przypadku, gdyby był tylko jeden kandydat, głosowania nie przeprowadza się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy