Reklama

Nowi dyrektorzy szkół w gminie Jutrosin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nowi dyrektorzy szkół w gminie Jutrosin - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyły się konkursy na stanowiska dyrektorów szkół i przedszkoli w gminie Jutrosin. Nie wszystkie stanowiska udało się obsadzić.

Pod koniec lutego 2022r. burmistrz gminy Jutrosin zarządził konkursy na dyrektorów sześciu z siedmiu placówek oświatowych działających w gminie Jutrosin. Poszukiwano szwefów dla przedszkoli w: Jutrosinie, Szkaradowie i Dubinie oraz szkół podstawowych w: Szkaradowie i Dubinie, a także Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie.

Konkursy rozstrzygnięto dla trzech placówek. W szkaradowskim przedszkolu stanowisko dyrektora obejmie Beata Michalak, która jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej oraz terapeutą pedagogicznym w jednej z milickich szkół podstawowych. Szkołą podstawową w Szkaradowie pokieruje Elżbieta Jagodzińska - obecnie nauczycielka I LO w Rawiczu, a wcześniej m.in. wicedyrektor tej placówki. Natomiast w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie na stanowisku pozostaje Emilia Stelmach, która do tej pory pełniła obowiązki dyrektora tej placówki. 

Ponieważ nie do wszystkich placówek, dla których organizowane były konkursy na stanowiska dyrektorskie, wpłynęły oferty konkursowe, w najbliższym czasie burmistrz podejmie decyzję o powierzeniu tych stanowisk - informuje Kinga Szymkowiak z wydziału oświaty jutrosińskiego magistratu.

Wobec powyższego, jak dodaje urzędniczka, burmistrz skieruje do kuratora oświaty pismo o wydanie pozytywnej opinii w sprawie powierzenia stanowisk dyrektorów kandydatom wybranym przez szefa gminny. Kinga Szymkowiak wyjaśnia, że burmistrz nie podjął jeszcze decyzji, komu powierzy obowiązki dyrektorów przedszkoli w Jutrosinie i Dubinie oraz szkoły w Dubinie. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy