Reklama

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części Jutrosina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części Jutrosina - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Jutrosinie władze ustaliły plan zagospodarowania przestrzennego dla części obrębu geodezyjnego Jutrosin w rejonie ulic Zielonej oraz Sportowej. W przyszłości może tam powstać nowe osiedle mieszkaniowe.

Na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Jutrosin radni jednogłośnie podjęli uchwałę o przyjęciu planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ulicami Zieloną, Sportową i częściowo Mickiewicza w Jutrosinie. 

Organizują niezorganizowane

Jak wyjaśnił wiceburmistrz Jutrosina, Marek Glura, uchwała ta została podjęta, ponieważ do tej pory na wspomnianym obszarze nie było obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego.

- Można było starać się o budowę różnych obiektów - zauważa.

Jak informuje, obecnie nie ma tam zabudowań. Wyjaśnił również, że uchwalenie takiego planu organizuje układ przestrzenny na wskazanym obszarze.

Głównie prywatna ziemia

Jak wyjaśnił Marek Glura, tereny objęte uchwalonym planem zagospodarowania przestrzennego, w większości mają prywatnych właścicieli, nie są tam obecnie wyznaczone żadne drogi, nie ma też infrastruktury.

- Sam plan niesie za sobą pewną wizję, jak ma wyglądać to przyszłe osiedle - przekazał.

Zaznaczył, że taki dokument zawiera plany oddalone w czasie, ale pomoga w zagospodarowaniu przestrzeni. Wyjaśnił również, że w zależności od wielkości działek jakie wyznaczą właścicile ziemi, na tym terenie będzie mogło powstać nawet 70 nowych domów. 

Pomyślano o wszystkim

Plan ustalony dla obszaru między ulicami Zieloną, Sportową i częściowo Mickiewicza, o powierzchni około 12 ha, przewiduje różne rodzaje zabudowy. Znalazło się miejsce dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz wielorodzinnej, usług, dróg, ścieżek pieszo-rowerowych oraz terenów służących do uprawiania sportu i rekreacji. Plan uwzględnia również las. Jak wyjasnił Marek Glura, w miejscu wyznaczonym pod las jest teren zieolny, ale w pszyszłości trzeba uzupełnić tam nasadzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy