Reklama

Nowy Poligon. Wstępna koncepcja już jest

Opublikowano:
Autor:

Nowy Poligon. Wstępna koncepcja już jest - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Mają być baseny ze zjeżdżalnią, kręgielnia, amfiteatr, ścianka wspinaczkowa, promenada spacerowa, a nawet pole do gry w minigolfa. Pomysł na zagospodarowanie poligonu imponuje nie tylko rozmachem, ale zapewne i kosztem. Tego jednak burmistrz albo rzeczywiście nie zna, albo nie chce ujawnić.

Obszar umownie zwany poligonem, to prawie 9 hektarów. Jego zagospodarowanie burmistrz obiecał publicznie w kampanii przed tegorocznymi wyborami. 

Promenada pieszo-rowerowa podzieli Nowy Poligon na część rekreacyjną z basenem i stawem wędkarskim oraz leśną. Tu wkomponowano siłownię zewnętrzną, plac zabaw, ściankę wspinaczkową, strzelnicę i ścieżki biegowe.

Wśród pomysłów znajduje się także kanał kajakowy, ale do niego - jak mówi burmistrz - należy odnosić się z rezerwą.. - Jest to pewien pomysł, ale będzie on wymagał badań gruntu - wyjaśnia.

Koncepcja terenu po drugiej stronie promenady (górna część zdjęcia) to już raczej pewnik. Dwa obecne stawy mają zostać połączone w jeden zbiornik rekreacyjny z basenami i zjeżdżalnią wodną.

Nieopodal ma stanąć kompleks hotelowy. - Proponowany jest budynek trzykondygnacyjny z tarasem, przeszkleniem od strony jeziora, w którym oprócz restauracji i sal konferencyjnych znajdowałaby się kręgielnia - precyzuje Maciej Szymkowiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na krańcu dużego zbiornika przewidziano budowę kawiarni i amfiteatru. Staną w sąsiedztwie stawu dla wędkarzy. Wiadomo też, że przebudowana zostanie strzelnica, na co w budżecie „zabukowano” 900 tys. zł. Gmina postara się o dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej.

(KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ)

Co z infrastrukturą drogową wokół akwenu?
Kiedy inwestycje wystartują?
Ile to będzie kosztowało?

O tym przeczytasz w aktualnym wydaniu "Życiu Rawicza".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE