Reklama

Nowy rozkład jazdy pociągów. Z Rawicza dojedziemy do Gdyni, Kołobrzegu, Przemyśla czy Lichkova

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Planujesz podróż pociągiem? 11 grudnia 2022r. wchodzi w życie nowy, roczny rozkład jazdy.

Na stacji w Rawiczu nadal będą zatrzymywać się pociągi PKP Intercity, Polregio, Kolei Wielkopolskich i Kolei Dolnośląskich. Na razie nie dotrze tu natomiast pociąg RegioJet w relacji Gdynia - Praga. Przewoźnik, choć otrzymał zgodę od Urzędu Transportu Kolejowego na jazdę od granicy państwa do nadmorskiego miasta, nie planuje uruchomienia połączenia w 2022 roku. Czy dojdzie do tego w 2023 roku? Jeszcze nie wiadomo.

Połączenia dalekobieżne zapewni PKP Intercity. Pociagiem będzie można dotrzeć, m.in. do Kołobrzegu, Gdyni, Krakowa, Przemyśla, Bielska-Białej, a sezonowo - do Zakopanego. Dzięki Polregio będzie można dojechać do miejscowości w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku.

Do Rawicza docierają także składy Kolei Wielkopolskich i Kolei Dolnośląskich. Tymi ostatnimi będzie można dojechać, m.in. do czeskiego Lichkova. Z kolei, w Bojanowie zatrzymywać się będą jedynie pociągi osobowe - Polregio i Kolei Wielkopolskich.

W ramach rocznego rozkładu jazdy pociągów 2022/2023 przewidzianych zostało pięć korekt związanych z prowadzonymi pracami inwestycyjnymi na liniach kolejowych, choć nie będą one prowadzone w powiecie rawickim. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów minimum 21 dni wcześniej udostępniane są na stronie internetowej: portalpasazera.pl oraz na plakatach na stacjach kolejowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE