Reklama

O życiu i podróżach w argentyńskim stylu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały organizatora

O życiu i podróżach w argentyńskim stylu - Zdjęcie główne

foto materiały organizatora

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie oraz Stowarzyszenie "Twórcze Horyzonty" organizują kolejne spotkanie z podróżnikami. Odbędzie się ono w piątek (14 kwietnia 2023r.) o godzinie 18.00 w sali widowiskowo-kinowej. Wstęp wolny.

Tym razem bohaterką spotkania będzie Paulina Lewandowska – latynoamerykanistka, pilot wycieczek, autorka bloga zpamietnikapodrozoholika.com, zakochana w Ameryce Łacińskiej: w ludziach, w kulturze, w języku i w muzyce. Mieszkała, m.in. w Brazylii i w Peru, a w ostatnich latach w Argentynie. Samotnie przejechała też prawie wszystkie kraje latynoskie, zgłębiając temat różnic kulturowych między poszczególnymi krajami i regionami.
 
- Miłość do futbolu, tango i bezkresne przestrzenie Patagonii. Większości osób Argentyna nie kojarzy się z niczym więcej. Tymczasem moja Argentyna woli folklor niż tango i mieni się tysiącem kolorów magicznej i mało poznanej przez turystów północy kraju. W ostatnich latach Argentyna stała się moim drugim domem. Podobnie, jak i Argentyńczycy rozpoczynałam dzień od yerba mate, niedzieli nie wyobrażałam sobie bez niedzielnego spotkania na mięsne uczty, czyli asado, emocjonowałam się oglądając mecze piłki nożnej i tańczyłam chacarerę na folklorystycznych imprezach - tak swoją wyprawę opisuje podróżniczka.
 
Na spotkaniu opowiem także o najważniejszych elementach argentyńskiego stylu życia, a także o trochę gorszych aspektach mieszkania w Argentynie – kryzysach, olbrzymiej inflacji, sytuacji związanej z bezpieczeństwem i najdłuższej kwarantannie świata.
 
- Nie może zabraknąć też podróży. Argentyna to kosmopolityczne Buenos Aires, największe wodospady w zamieszkałym przez potomków polskich imigrantów tropikalnym regionie Misiones, lodowce Patagonii czy zielone wzgórza i winnice centrum kraju. A do tego moja ulubiona, klimatyczna północ. Podczas pokazu przeniosę Was do mniej znanej, pełnej mistycyzmu Argentyny. Poza utartym szlakiem trafimy na urocze miasteczka, kolorowe góry, lokalną kulturę i tradycyjny karnawał. A do tych niezwykłych miejsc dojedziemy tak popularnym w tym kraju autostopem. Przedstawię również praktyczne informacje nt. kosztów życia i podróżowania po Argentynie, a także bezpieczeństwa oraz spróbuję was przekonać do odwiedzenia tego kraju - zapowiada Paulina Lewandowska.
Spotkanie z podróżniczką odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 18.00 w sali widowiskowo-kinowej GCKSTiR w Bojanowie. Wstęp wolny.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE