Reklama

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zmieni nazwę i zakres usług

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CUS

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zmieni nazwę i zakres usług - Zdjęcie główne

foto CUS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Działalność rozpoczęła nowa jednostka budżetowa - Centrum Usług Społecznych. Wykonuje ona nie tylko dotychczasowe zadania Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale też będzie oferować szersze usługi dla mieszkańców.

  W październiku minionego roku gmina otrzymała dofinansowanie unijne na realizację projektu polegającego na utworzeniu Centrum Usług Społecznych, które miało zastąpić dotychczasowy ośrodek pomocy społecznej. Wsparcie wyniosło 2 mln 231 tys zł, a przekształcenie udało się sfinalizować z końcem marca tego roku.

Misją rawickiego Centrum Usług Społecznych jest zaspokajanie potrzeb ogółu mieszkańców gminy Rawicz w zakresie usług społecznych we współpracy z organami administracji publicznej, organizacjami i sektorem prywatnym poprzez świadczenie w sposób skoordynowany różnego rodzaju usług społecznych  z wykorzystaniem wolontariatu i samopomocy - zaznacza Władysława Czajkowska, wcześniej dyrektor MG OPS, a teraz dyrektor CUS.

Dotychczasowy i nowi klienci

Jak wyjaśnia Czajkowska, Centrum Usług Społecznych ma za zadanie koordynować wszystkie usługi społeczne w gminie. W praktyce oznacza to, że ma być pierwszym miejscem, do którego udają się mieszkańcy, którzy chcą zdobyć informacje dotyczące usług społecznych. Co istotne, wśród odbiorców Centrum Usług Społecznych znajdują się zarówno dotychczasowi klienci Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak i osoby które dotychczas z pomocy MGOPS nie korzystały.

- Są to zarówno: osoby z niepełnosprawnościami, rodziny z małymi dzieci, młodzież, seniorzy, a także inni mieszkańcy, którzy chcą aktywnie działać na rzecz swojego otoczenia - mówi Natalia Purgacz, organizator usług społecznych.

CUS zakłada działania w zakresie: wspierania rodziny, systemu pieczy zastępczej, pomocy społecznej, promocji i ochrony zdrowia, wspierania osób niepełnosprawnych,  przeciwdziałania bezrobociu, pobudzania aktywności obywatelskiej, reintregracji społecznej i zawodowej.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy