Reklama

Od soboty powiat rawicki w czerwonej strefie [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Od soboty powiat rawicki w czerwonej strefie [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 POWIAT  Od soboty powiat rawicki znajdzie się na liście powiatów czerwonych. Cały kraj objęty zostanie żółtą strefą, a zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach publicznych będzie obowiązkowe w całej Polsce. 

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej - premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w Polsce. Od soboty cały kraj objęty zostanie żółtą strefą. Na terytorium Rzeczypospolitej, obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach publicznych, również na zewnątrz. Imprezy masowe zostaną ograniczone do 75 osób.

- Zachęcam seniorów do pozostania w domach. Zachęcam do przemieszczania się tylko w momentach, w których jest to konieczne - mówi na trwającej konferencji premier Mateusz Morawiecki

 

Powiat rawicki - czerwony

Od soboty powiat rawicki znajdzie się na liście powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Zmiany dotyczą m.in. ilości osób, które będą mogły brać udział w zgromadzeniach - w strefie czerwonej - jest to 50 osób. Lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte tylko do godziny 22:00, a w lokalu nie będzie mogło przebywać więcej niż 1 klient na 4m². Maseczki będziemy musieli nosić nie tylko w sklepach czy innych budynkach użyteczności publicznej, ale także na ulicach.

Resort co tydzień aktualizuje listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Powstaje ona na podstawie dynamiki wzrostu zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli ilość nowych zachorowań przekracza 12 na 10 tys. mieszkańców - dany powiat trafia do czerwonej strefy.
 

 

Zmiany w "taktyce" walki

Więcej uprawnień zyskają lekarze rodzinni. Dotychczas zlecali oni tylko testy na covid. Zgodnie z "nową strategią", lekarze POZ będą mogli kierować pacjentów na kwarantanny, oraz opiekować się chorymi, którzy nie wymagają hospitalizacji w szpitalu.

Rząd planuje też zwiększenie ilości łóżek, oraz reorganizację dotychczasowej sieci szpitali przeznaczonych do leczenia pacjentów z covid. - Liczba łóżek zwiększy się o blisko 4 tys. miejsc - przekazuje Adam Niedzielski, Minister Zdrowia.

 AKTUALIZACJA: 15:00 

Ministerstwo pozwoliło, by mimo nowych obostrzeń, zaplanowane na ten nadchodzący weekend imprezy okolicznościowe, odbyły się zgodnie z obowiązującymi dzisiaj zasadami.

 AKTUALIZACJA: 17:20 

Mecz żużlowy Niedźwiadków, a także spotkania piłkarskie odbędą się, ale bez udziału publiczności. Więcej na ten temat TUTAJ

 AKTUALIZACJA: 17:25 
Burmistrz Grzegorz Kubik wystosował komunikat. AKTUALIZACJA: 19:10 

W sobotę był zaplanowany w Zielonej Wsi Festyn Charytatywny dla Dominka. W sobotę i niedzielę miejskogóreckie Towarzystwo Sympatyków Baseballu planowało zorganizować imprezę: "Baseball na wesoło". Oba przedsięwzięcia zostały odwołane. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE