Reklama

Ogłoszono konkurs na rzeźbę niedźwiedzia i makietę miasta

Opublikowano: czw, 24 wrz 2020 16:47
Autor:

Ogłoszono konkurs na rzeźbę niedźwiedzia i makietę miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rawicki samorząd dzisiaj ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji dwóch projektów związanych z przebudową rynku w Rawiczu: rzeźby niedźwiedzia i makiety Starego Miasta.
 

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji projektowych w ramach dwóch pakietów. Pierwsza część obejmuje opracowanie koncepcji projektowej rzeźby niedźwiedzia, a druga przygotowanie koncepcji projektowej makiety starego miasta Rawicza.

Rzeźba ma stanąć na północnej części płyty Rynku, przed fontanną. Według władz - jest to miejsce, gdzie najczęściej gromadzić się będą mieszkańcy, warto więc właśnie tam wyeksponować herb Rawicza.

Figura ma stanąć na posadze i powinna być naturalnych rozmiarów niedźwiedzia brunatnego, wykonana z bardzo trwałych materiałów, np. kamienia lub brązu, odpornych na wszelkie próby celowego zniszczenia oraz na warunki atmosferyczne. Musi być tak wykonana, żeby był do niej swobodny i bezproblemowy dostęp, żeby dało się na nią wspinać i na niej siadać bez ryzyka jej uszkodzenia. Niedźwiedź ma być zwrócony w stronę nieistniejącego pałacu założyciela Rawicza hrabiego Przyjmy-Przyjemskiego – w stronę północno-wschodniego narożnika Starego Miasta.

Z kolei, makieta ma sie znaleźć w północno-wschodniej części płyty Rynku w Rawiczu, na postumencie w narożniku Ratusza. Będzie miała wymiary 100x100 cm.  Zostanie opisana w języku polskim i angielskim oraz w alfabecie Braille’a. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE