Reklama

Ewa Chwałko opowie w Bojanowie o samotnej, górskiej wędrówce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiały organizatora

Ewa Chwałko opowie w Bojanowie o samotnej, górskiej wędrówce - Zdjęcie główne

foto materiały organizatora

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Łuk Karpat - 84 dni samotnej wędrówki" - to tytuł kolejnego spotkania z podróżnikami, którego organizatorem są Stowarzyszenie "Twórcze Horyzonty" oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie. Tym razem jego bohaterką będzie Ewa Chwałko.

Jak przypominają organizatorzy spotkania, Ewa Chwałko jako pierwsza Polka i druga kobieta na świecie przeszła samotnie Łuk Karpat. Szlakiem przez Rumunię, Ukrainę, Polskę i Słowację, głównie szczytami gór, w 84 dni przemierzyła blisko 2400 km - trasą, którą sama ułożyła, nie korzystając z depozytów i suportu.
 
Początkiem i końcem jej wędrówki były przełomy Dunaju - pierwszy przy Żelaznych Wrotach w Rumunii, zaś drugi przy Bramie Devińskiej u ujścia Morawy na Słowacji, zwanej też Bramą Hainburską.
 
Ewa to prywatnie mama dwóch nastoletnich córek, z wykształecenia filolog i historyk pracujący jako wydawca książek na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Efektem jej podróży jest przygodowa, niepozbawiona humoru a pełna map, wiedzy historycznej i przyrodniczej o przemierzanych regionach książka „Łuk Karpat. 84 dni samotnej wędrówki”.
 
- Czeka państwa wraz z pięknymi zdjęciami barwna opowieść o podróży pełnej przygód, czasem zabawnych, czasem niebezpiecznych, a nasz gość opowiadać potrafi. Będzie okazja do nabycia książki po wykładzie i otrzymania dedykacji - zaznaczają pracownicy GCKSTiR.
 
Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowo-kinowej GCKSTiR w piątek, 17 lutego 2023r., o godzinie 18.00. Wstęp wolny.
 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE