Reklama

OSP dostaną pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

OSP dostaną pieniądze - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedem jednostek OSP z powiatu rawickiego zostało wytypowanych do otrzymania dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu.

Pod koniec minionego (2022) roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłosił kolejną edycję programu, który pozwala dofinansować zakup sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Nawet 25.000 zł la OSP

Jednostki OSP z województwa wielkopolskiego, które złożyły odpowiednie wnioski w terminie od 02.01.2023 do 20.01.2023, mogły się ubiegać o refundację nawet 100 %, ale nie więcej niż 25.000 zł, kosztów zakupu sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń wyszczególnionych w specjalnym wykazie. 

Siedem jednostek z powiatu rawickiego

Niedawno, na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przedstawiono listę jednostek wytypowanych przez Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu do otrzymania dofinansowania z programu. Z powiatu rawickiego zostało zakwalifikowanych siedem wniosków: OSP Rogożewo, OSP Szkaradowo, OSP Śląskowo, OSP Ostoje, OSP Sarnowa, OSP Izbice oraz OSP Miejska Górka.
Według informacji z WFOŚiGW jednostki z powiatu rawickiego złożyły wnioski na zakup wyposażenia osobistego ochronnego strażaka, zakup sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej dla jednostek OSP oraz doposażenie sprzętowe jednostek OSP. 

Wentylator i pompa

Każda z jednostek składających wniosek sama wybierała z listy sprzęt najbardziej jej potrzebny. Jak przekazał Wojciech Jarczewski, prezes OSP Rogożewo, w jego jednostce brakowało na wyposażeniu wentylatora oddymiającego oraz pompy szlamowej do brudnej wody.

- Za całość wyszło 16.900zł. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w wysokości 16.000 zł, a pozostała kwota będzie naszym wkładem własnym - uściślił.

Dodał, że w zeszłym roku przeznaczyli sporo pieniędzy na zakup kolejnego samochodu i w budżecie jednostki trudno byłoby znaleźć kolejne na zakup zawsze potrzebnego sprzętu.

- Była okazja, więc z niej skorzystaliśmy - podsumował. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy