Reklama

Ostrożniej w Sobiałkowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Miejska Górka

Ostrożniej w Sobiałkowie - Zdjęcie główne

Przebudowywane jest przejście przy szkole | foto Gmina Miejska Górka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła budowa wyniesionego przejścia dla pieszych przy szkole podstawowej w Sobiałkowie. Przejście wykonane zostanie z kostki brukowej. Po obu stronach jezdni powstanie chodnik. Wymienione zostaną także krawężniki.

W Sobiałkowie zakończyła się budowa kanalizacji, a rozpoczęła przebudowa przejścia i chodników przy szkole. Roboty kanalizacyjne zrealizowało konsorcjum firm - Mażur oraz Tomżur z Rawicza. Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 500 tys. zł, ponad połowę tej kwoty gmina uzyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. To jednak nie koniec inwestycji w Sobiałkowie. Również Mażur wygrał przetarg na poprawę bezpieczeństwa przejścia dla pieszych przy szkole.
- Otrzymaliśmy dofinansowanie na przebudowę pięciu przejść w gminie. Cztery z nich zrealizuje przedsiębiorstwo „Rogala” ze Słupi Kapitulnej, a to jedno właśnie rawicka firma. I to ona już rozpoczęła w Sobiałkowie roboty - informuje Piotr Poprawa, naczelnik wydziału inwestycyjnego w miejskogóreckim magistracie. Przypomina, że przebudowa przejścia nie polega tylko na montażu nowego oznakowania i oświetlenia. - W tym miejscu są do tej pory były dwa progi zwalniające, zostaną one zlikwidowane. Zamiast nich powstanie wyniesione, bezpieczne przejście dla pieszych, a dodatkowo z każdej jego strony położone zostanie 100 metrów nowego chodnika - dopowiada Poprawa. Przebudowa wszystkich pięciu przejść pochłonie 1 mln zł, z czego 900 tys. zł to dofinansowanie z urzędu wojewódzkiego.
Obecnie w Sobiałkowie, w związku z inwestycją, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, dlatego wszyscy kierowcy i piesi są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy