Reklama

Pakosław. Przebudowa drogi uzależniona od gazowników

Opublikowano:
Autor:

Pakosław. Przebudowa drogi uzależniona od gazowników - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Sołectwo w Podborowie już w 2018 roku poczyniło kroki, by utwardzić krótki, kilkudziesięciometrowy odcinek drogi - od trasy powiatowej Rawicz - Dubin do posesji nr 1.

Przed dwoma laty opracowano dokumentację techniczną na fragment drogi, a rok później - zakupiono pierwsze metry kostki - za kwotę 6.207 zł.

W tym roku na zakup kolejnej partii materiałów zaplanowano wydać 8.371 zł. I to nie koniec, bo jak mówi wójt, na wybudowanie fragmentu drogi brakuje jeszcze kilkunastu tysięcy złotych.

Te pieniądze planowano zarezerwować w przyszłorocznym budżecie gminy.

Sprawa się jednak skomplikowała. - Niedawno pojawiły się ze strony Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. informacje o dużej rozbudowie sieci gazowej - wyjaśnia Piotr Skrzypek. - Zgazyfikowana miałaby być Słupia Kapitulna i Podborowo. Jedną z nitek gazociągu planuje się umiejscowić w pasie tejże drogi, dlatego poczekamy z budową nawierzchni na szczegóły dotyczące rozbudowy sieci gazowej. Aktualnie trwają ustalenia dotyczące planów modernizacji i przewidywanych terminów - dodaje włodarz gminy Pakosław. Niestety, parametry drogi, w szczególności jej szerokość - która w najwęższym miejscu wynosi niespełna 4 metry - powodują, że nie ma możliwości ubiegać się o dofinansowanie unijne czy krajowe na jej przebudowę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE